به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی، حجت الاسلام عباس دانشی گفت: دهمین جشنواره تئاتر یاس استان مرکزی از مجموعه برنامه‌های دومین هفته قرآن و عترت از 11 تا 13 تیرماه سال جاری در فرهنگسرای آیینه اراک برگزار می‌شود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی افزود: دومین هفته قرآن و عترت استان مرکزی در ۵ بخش شعر و داستان‌های قرآنی، عکس، هنرهای تجسمی، هنرهای دستی و سنتی و هنرهای نمایشی برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه اجرای نمایش‌هایی با مضامین قرآنی و در قالب طنز فاخر در اولویت قرار دارد، اظهار کرد: موضوعات به‌صورت کلی و با همه مضامین و ارزش‌های مورد سفارش قرآن کریم و اهل‌بیت (ع) مانند نهی از رذیلت‌های اخلاقی، سفارش و امر به فضیلت‌های اخلاقی، سبک زندگی قرآنی، موضوع نماز مورد نظر است.

این مقام مسئول تصریح کرد: داوری‌ها در بخش‌های بازیگری مرد و زن، نویسندگی و کارگردانی صورت خواهد گرفت همچنین گروه‌هایی که برای شرکت در جشنواره پذیرفته می‌شوند، حداکثر دو اجرا خواهند داشت.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی گفت: نمایش‌های جدید و غیر‌تکراری دارای امتیاز ویژه در داوری‌هاست، به گروه‌های راه‌یافته به بخش خیابانی تا سقف یک میلیون ریال و در بخش صحنه‌ای تا سقف ۱۲ میلیون ریال همراه با لوح تقدیر و تندیس جشنواره اهدا خواهد شد؛ همچنین به گروه‌های برتر در بخش‌های برترین بازیگری مرد و زن، نویسندگی و کارگردانی جوایز نقدی، لوح تقدیر و تندیس جشنواره اهدا می‌شود.

حجت الاسلام دانشی عنوان کرد: این برنامه به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی و با همکاری معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و انجمن‌های فرهنگی و هنری و موسسات فرهنگی و قرآن و عترت استان مرکزی استان برگزار می‌شود.