به‌گزارش هنرآنلاین به‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران، سیف‌الله فرزانه روز شنبه 10 خرداد 99 گفت: این مسابقه با محوریت کارگاه‌گردی، صنایع‌دستی شاخص استان چون سفال، دست‌بافته‌های سنتی و لاک‌تراشی، صنایع‌دستی مورد استفاده در طراحی داخلی و صنایع‌دستی کاربردی برگزار خواهد شد.

او با اشاره به این که شرکت‌کنندگان تا 20 خرداد، روز جهانی صنایع‌دستی فرصت دارند تا آثار خود را به آدرس www.mazandchto.ir ارسال کنند اظهار داشت: به سه نفر از برگزیدگان جوایز ارزنده‌ای در قالب صنایع‌دستی فاخر استان اهدا خواهد شد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران گفت: صنایع‌دستی هنری کاربردی و میراثی بازمانده از شیوه معیشتی اجدادی است که شناسایی و معرفی هرچه بیشتر این هنر و صنعت، زمینه ترویج آن را فراهم می‌کند.

او با بیان این مطلب که همراهی هنرمندان و فعالان رسانه‌های مجازی به‌ویژه جوانان می‌تواند در رونق هر چه بیشتر صنایع‌دستی و هنرهای سنتی و ایجاد فرصت‌های اشتغال در این زمینه مؤثر باشد، افزود: توسعه گردشگری در گرو توسعه و رونق تمامی محصولات فرهنگی از جمله صنایع‌دستی و هنرهای سنتی است.