به گزارش هنرآنلاین به نقل از  شامگاه روز سوم خردادماه و در سالروز فتح خرمشهر در مرکز فرهنگی دفاع مقدس خرمشهر از کتاب ترجمه انگلیسی حوزه دفاع مقدس در خوزستان با عنوان "رازهای کهنه خاطرات" درباره زندگی شولی از رزمندگان خرمشهر و به نویسندگی درودی رونمایی شد.

سردار عباس یوسفی، مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خوزستان در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امروز و با حضور استاندار خوزستان، امام جمعه، فرماندار خرمشهر و دیگر مسئولان محلی از کتاب ترجمه شده به زبان بانوی رزمنده خرمشهری شولی که توسط بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس منتشر شده است، رونمایی شد.

وی افزود: این اثر فاخر ابتدا به زبان فارسی منتشر شده بود که امروز به زبان انگلیسی رونمایی شد تا افراد بیشتری در دنیا بتوانند از ارزش‌های مطالب این کتاب بهره‌مند شوند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خوزستان همچنین در رابطه با رونمایی از تمبر "دفاع همچنان باقی است" گفت: دومین اثر تلفیق مجاهدت‌ها و رشادت‌های رزمندگان در زمان آزاد سازی خرمشهر و مدافعان سلامت است که این روزها هست و نیست خود را برای مبارزه با ویروس کرونا گذاشته‌اند.

وی در ادامه به دیگر برنامه‌های سالروز آزاد سازی خرمشهر در استان خوزستان اشاره کرد و گفت: به مناسبت سوم خرداد سالروز آزاد سازی خرمشهر، ۳ هزار و ۷۰۰ پروژه فعالیت فرهنگی هنری و تا حدودی که بحث کرونا و پروتکل‌های بهداشتی اجازه می‌دهد، نظامی در سرتاسر خوزستان در دستور کار قرار گرفت.