به گزارش هنرآنلاین؛ سید علی زمزم معاون امور هنری و سینمایی فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌جنوبی در گفت‌وگو با مهر اظهار کرد: طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، قرار بر افتتاح مکتب خانه موسیقی نواحی در بیرجند طی اسفندماه ۹۸ بود که شیوع کرونا این برنامه را چون بسیاری از فعالیت‌های هنری به تعطیلی کشاند.

معاون امور هنری و سینمایی فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌جنوبی بیان‌کرد: در صورت مساعد شدن شرایط از نظر شیوع کرونا برای برگزاری برنامه‌های هنری مکتب خانه موسیقی نواحی در خراسان‌جنوبی طی سال ۹۹ افتتاح می‌شود.

زمزم درباره تعداد آموزشگاه‌های آزاد موسیقی در خراسان‌جنوبی افزود: چهار آموزشگاه آزاد موسیقی در بیرجند، یک آموزشگاه در فردوس و یک آموزشگاه در قاین فعالیت وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه انجمن موسیقی در تمامی کشور در تنها مراکز استان‌ها فعال است، اظهار کرد: انجمن می‌تواند در شهرستان‌ها نیز دفاتری داشته باشد که در حال حاضر در خراسان‌جنوبی تنها در سرایان دفتر انجمن موسیقی فعالیت دارد.

معاون امور هنری و سینمایی فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه یکی از سیاست‌های فرهنگ و ارشاد اسلامی در حوزه موسیقی ترغیب و تشویق هنرجویان به سمت موسیقی مقامی و نواحی است، گفت: در این راستا طی سالیان گذشته جشنواره‌های متعددی مرتبط با این موضوع برگزار شد.

زمزم با اشاره به آخرین مهلت ارسال آثار به چهاردهمین جشنواره ملی موسیقی جوان بیان‌کرد: آخرین مهلت ثبت‌نام و ارسال آثار برای شرکت در چهاردهمین جشنواره ملی موسیقی جوان، ۳۱ اردیبهشت‌ماه اعلام شده و هنرمندان موسیقی خراسان‌جنوبی می‌توانند از این فرصت استفاده کنند.

وی یادآور شد: این جشنواره آوردگاه ظهور استعدادهای نسل جوان در عرصه موسیقی ردیف دستگاهی، موسیقی نواحی و موسیقی کلاسیک در زمره یکی از معتبرترین جشنواره‌های ملی است.

معاون امور هنری و سینمایی فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌جنوبی گفت: ثبت‌نام متقاضیان از طریق سامانه به آدرس www.nay.ir صورت می‌پذیرد.

زمزم اظهار کرد: شرکت در جشنواره در مرحله اول به صورت غیرحضوری است.