به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمان، علیزاد با اعلام این خبر از پیگیری خسارت‌های اصحاب فرهنگ، هنر، نشر، سینما، رسانه، آموزشگاه‌ها، موسسات فرهنگی هنری، چاپخانه‌ها، اهالی تئاتر، موسسات قرآنی و صنوف مرتبط با این اداره کل خبر داد.

علیزاده ادامه داد: از سوی این اداره کل خسارات اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه، موسسات و صنوف مرتبط مورد پیگیری جدی است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تصریح کرد: همان‌طور که بخش‌های خدماتی و تولیدی سراسر کشور از تعطیلی ناشی از ویروس کرونا دچار خسارت شده‌اند، حوزه فرهنگ، هنر نیز متحمل آسیب‌هایی شده و تقریبا همه بخش‌های این حوزه از ابتدای شیوع ویروس، به مدت دوماه تعطیل شده‌اند.

علیزاده توضیح داد: همه بخش‌ها و حوزه‌های فرهنگی، هنری دینی و رسانه استان از جمله کانون‌های تبلیغاتی، حوزه‌های چاپ و نشر و چاپخانه‌داران، آموزشگاه‌ها و موسسات مختلف تعطیل هستند و موسسات فرهنگی و هنری و موسسات قرآنی فعالیت‌های‌شان متوقف شده و بالطبع درآمدهای‌شان نیز از این مسیر قطع شده است، ضمن این‌که هزینه‌های اجاره بها و سایر تعهدات مالی آنها باعث ایجاد فشار اقتصادی به این حوزه و فعالان آن‌ها شده است.

وی در پایان تاکید کرد: تلاش کردیم تا برآوردی منطقی، روشن و به دور از احساسات، خسارت‌های وارده را جمع‌بندی و نهایی نماییم که در این مسیر به رقمی معادل 15 میلیارد و 730 میلیون ریال رسیدیم که این رقم را به ستاد استانی مبارزه با کرونا و وزارتخانه نیز اعلام کرده‌ایم.