به گزارش هنرآنلاین، معاونت هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران با همکاری موسسه "آفتاب نو" طی روزهای گذشته فراخوان مقاله با موضوع "نقش موسیقی در زمان بحران (با تاکید بر بحران کرونا)" با هدف تبیین جایگاه هنر موسیقی را منتشر کرد.

"نقش و کارکرد موسیقی و هنرمندان موسیقی در تسکین و ترمیم مشکلات روانی جامعه در زمان بحران"، "بررسی اثر بخشی سبک ها و فرم های مختلف موسیقی در بهبود وضعیت روانی جامعه هنگام بحران"، "چگونگی ارتباط رسانه و موسیقی در حل بحران"، "نقش و کارکرد صنعت موسیقی و وابستگان حوزه نشر موسیقی در زمان بحران" محورهای اصلی این فراخوان اعلام شده است.

علاقه‌مندان جهت شرکت در این فراخوان می‌توانند به تارنمای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران مراجعه کنند.

مهلت ارسال چکیده مقالات تا پایان خردادماه و اصل مقاله‌ها تا پایان مردادماه سال جاری اعلام شده است. ضمن اینکه نتایج پس از داوری تا نیمه اول شهریورماه اعلام خواهد شد. این در حالی است که بر اساس اعلام فراخوان حق نشر مقالاتی که وارد رقابت می‌شوند، به سازمان‌دهنده تعلق دارد و به سه مقاله برتر جایزه نقدی اهدا خواهد شد.

طبق برنامه‌ریزی‌های انجام گرفته با نظر هیات داوران، به یک مقاله برجسته، جایزه ویژه تعلق خواهد گرفت و مقاله‌های برگزیده در رسانه‌ها و به شکل کتاب منتشر خواهد شد.