به گزارش هنرآنلاین، حجت‌الاسلام ناصر خدایاری صبح چهارشنبه 27 فروردین ماه در نشست با خبرنگاران عضو کمیته رسانه شورای عالی اطلاع‌رسانی آذربایجان غربی اظهار کرد: بر اساس برآوردهای اولیه در پی شیوع ویروس کرونا ۱۱۰ میلیارد ریال خسارت به جامعه فرهنگی، هنری، قرآنی و سایر صنوف فرهنگی استان وارد شده که بر اساس اعلام به وزارت‌خانه مبلغ ۹۷ میلیارد ریال مصوب شد و قرار است بزودی به اهالی این حوزه پرداخت شود.

وی ادامه داد: در اثر شیوع این ویروس هنرمندان، نویسندگان، چاپخانه‌داران، صاحبان کانون‌های آگهی و تبلیغاتی، روزنامه‌نگاران، ناشران، انجمن‌های موسیقی، مؤسسات قرآنی و فرهنگی، سینماها، اهالی تئاتر و تمامی صنوفی که به نحوی در تولید محصولات فرهنگی هنری نقش داشتند، آسیب دیدند که امیدواریم بخشی از این خسارات جبران شود.

حجت‌الاسلام خدایاری در ادامه با تاکید بر رعایت الزامات بهداشتی و ترغیب مردم به ماندن در خانه تاکید کرد و افزود: با اجرای طرح فاصله‌گذاری هوشمند، دیگر قرنطینه کامل اجرا نخواهد شد، فاصله‌گذاری هوشمند به معنای حضور در اجتماعات با حفظ فاصله است.

وی با اشاره به سیر صعودی این بیماری در استان عنوان کرد: فاصله‌گذاری هوشمند به معنای بازگشایی تدریجی کسب و کارها، از صنوف کم ریسک تا صنوف ریسک‌دار است، ستاد استانی کرونا پیشنهاد داده بود تا قرنطینه و محدودیت بازگشایی صنوف تا ۳۱ فروردین ادامه یابد اما ستاد ملی کرونا مخالفت کرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی با بیان اینکه اهالی رسانه از طریق تولید محتوا، نقش مهمی در آگاه‌سازی جامعه و مقابله با این بیماری ایفا کرده‌اند گفت: همچنان تاکید بر رعایت الزامات بهداشتی توسط مردم باید در دستور کار رسانه‌ها قرار گیرد.

به گزارش مهر، به پیشنهاد خبرنگاران عضو کمیته رسانه شورای عالی اطلاع‌رسانی آذربایجان غربی با توجه به تصمیمات تحمیلی ستاد ملی کرونا و تکلیف این تصمیمات بر ستاد استانی، استان‌هایی چون آذربایجان غربی که شرایط ویژه‌ای در بحث مبارزه با کرونا دارند و نیازمند اختیار عمل بیشتری در کنترل و مدیریت این بیماری هستند، قرار شد با تبیین ضرورت‌ها و حساسیت‌های موجود، فشار و مطالبات افکار عمومی تشدید و اختیارات ویژه‌ای برای ستاد استانی خواسته شود.