به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی و اطلاع‌رسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر، سازمان مردم نهاد "نیمدری سبز" با همکاری دفتر تئاتر خیابانی اداره کل مرکز هنرهای نمایشی وزارت ارشاد، دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری بوشهر و انجمن هنرهای نمایشی استان بوشهر در راستای ایجاد نشاط در خانواده‌ها به جهت بهبود فضای خانواده‌های‌ درگیر در بحران مقابله با کرونا ویروس و بالا بردن روحیه خانواده‌ها در هنگام قرنطینه، به‌ویژه در ایام نوروز قصد دارد جشنواره  "نمایشخانه" را با شعار (هر خانه، یک تماشاخانه تئاتر) در سطح غیر حرفه‌ای و با مشارکت کودکان و نوجوانان و همراهی پدران و مادران با مشارکت همه خانواده‌های ایرانی برگزار کند.

موضوعات جشنواره:

چگونه کرونا را شکست دهیم

نوروز را در خانه بمانیم

متل‌ها و قصه قدیمی سرزمین مادری را احیا کنیم

بخش‌های جشنواره

نمایش‌های ایرانی

نمایش عروسکی

نمایش کوتاه

اسنتداپ کمدی

شرایط شرکت در جشنواره:

نمایش‌ها به‌صورت خانگی و غیرحرفه‌ای‌ و با تلفن همراه ضبط و از طریق واتساپ به شماره اعلام‌شده‌ ارسال گردد. هرخانواده می‌تواند با حضور کودکان و نوجوانان و مشارکت پدر و مادر و فرزندان‌ تولید نمایش کند.

مدت زمان اجرای نمایش‌های خانگی باید بین ۵ تا ۱۵ دقیقه باشد.

آثار توسط داوران به‌صورت ویدیویی داوری شده و به برگزیدگان در حوزه بازیگری، نویسندگی، کارگردانی، طراحی صحنه و موسیقی جوایزی اعطا خواد شد.

آخرین مهلت ارسال نمایش‌ها تا ۱۰ فروردین است.

علاقمندان می‌توانند با تهیه فیلم نمایش‌های خانگی خود آنها را از طریق واتساپ به شماره ۰۹۳۶۹۷۴۰۲۴۶ ارسال نمایند. جهت اطلاعات بیشتر می‌توانید با شماره ۰۹۳۵۹۶۳۵۴۴۸تماس حاصل فرمایید.

دبیرخانه جشنواره: بوشهر، استانداری بوشهر، دفتر امور اجتماعی و فرهنگی