به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم، علیرضا کمساری گفت: این مسابقه با هدف افزایش ساعات مطالعه خانواده‌ها و ایجاد ارتباط میان گروه‌هایی از شهروندان و ساکنان قشم است که این روزها بیشتر زمان خود را در منزل سپری می‌کنند.

وی اضافه کرد: به منظور دسترسی آسان و تسهیل حضور علاقه‌مندان برای شرکت در این مسابقه کتابخوانی، دریافت کتاب و سوالات به صورت الکترونیکی و با مراجعه به سایت پایگاه اطلاع‌رسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم به نشانی qeshm.farhang.gov.ir امکان‌پذیر است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: علاقه‌مندان به شرکت در این مسابقه، پاسخ‌ها و مشخصات فردی خود را تا تاریخ ۶ فروردین سال آینده (۱۳۹۹) از طریق نرم‌افزار واتساپ به شماره ۰۹۳۰۱۵۰۲۰۴۴ ارسال کنند.

به گفته کمساری؛ در پایان این مسابقه کتابخوانی آنلاین به پنج نفر نخست از شرکت‌کنندگان جوایز نقدی تعلق گرفته و برای۵۰۰ شرکت‌کننده دیگر کتاب‌هایی به رسم یادگاری ارسال خواهد شد.

وی ادامه داد: همزمان با تعطیلی دانشگاه‌ها و مدارس سراسر کشور و در پیش بودن تعطیلات نوروز، برگزاری مسابقه کتابخوانی آنلاین به عنوان وسیله‌ای مؤثر برای ایجاد رغبت بیشتر و عادت دادن خانواده‌ها به مطالعه می‌تواند مفید باشد.