به گزارش هنرآنلاین، امیرحمزه زارع‌زاده مهریزی در نشست با خبرنگاران از واگذاری منطقه گردشگری غربالبیز به بخش خصوصی خبر داد و تصریح کرد: در آستانه عید نوروز، این منطقه گردشگری به شرکت تعاونی دهیاران به مدت ۱۵ سال واگذار شد و در این مدت تمام مسائل مالی، رسیدگی به این منطقه، تأمین امکانات، اجرای فضای سبز، ورودی و ارائه خدمات به مسافران برعهده این شرکت خواهد بود.

وی به طرح‌های بازآفرینی شهری در مهریز نیز اشاره کرد و گفت: مجموع بودجه اختصاصی به استان یزد در این طرح کشوری ۱۳ میلیارد تومان بوده که از این میزان، ۹ میلیارد تومان آن توسط شهرستان مهریز جذب شده است.

زارع‌زاده افزود: این اعتبار برای اجرای طرح بازآفرینی باغ پهلوان‌پور با یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان، مجموعه مهرپادین با دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان، آسفالت بلوار امام خامنه‌ای با یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان، روشنایی بافت فرسوده منتهی به باغ پهلوان‌پور با اعتبار یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان، ساماندهی پارک سرو منگاباد با یک میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان و طرح باغ‌بهار با ۵۲۰ میلیون تومان تخصیص داده شد.

وی به طرح ساختمان جدید در حال ساخت شهرداری که دیرزمانی به طول انجامیده است نیز اشاره و عنوان کرد: کمبود بودجه و تحریم‌ها موجب شد تا روند پیشرفت این طرح با کندی پیش رود اما این طرح در حال حاضر پیشرفت ۹۰ درصدی دارد و امیدوار هستیم تا اردیبهشت ۹۹ به بهره‌برداری برسد. ضمن این‌که به منظور حفظ درختان تناور محوطه جلوی ساختمان اختصاص آن به پارکینگ مصوب شد.

شهردار مهریز نصب تمثال ۳۱۳ شهید شهرستان در میدان‌های سطح شهر و روستاها را نیز از دیگر اقدامات شهرداری خواند و در این باره بیان کرد: اعتبار اختصاص یافته به ساخت و نصب تمثال شهدا بالغ بر ۱۷۰ میلیون تومان بود.

به گفته وی، در حال حاضر با همکاری شورای اسلامی شهر مهریز، نصب و تأمین روشنایی و چراغانی این تمثال‌ها تا پایان سال در دستور کار است و برای ادای احترام به مقام شهید حاج قاسم سلیمانی، بلوار حدفاصل مفتح تا توحید نیز به نام این سردار سرافراز نام‌گذاری شد.

این مسئول هم‌چنین به لایحه بودجه سال ۹۹ شهرداری اشاره و اظهار کرد: ۲۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان بودجه مورد نیاز شهرداری مهریز برای سال آینده برآورد و تحویل شورای شهر شده است که این مبلغ صرف هزینه‌های جاری و عمرانی خواهد شد.

به گزارش ایسنا، علیرضا ابویی مهریزی رییس شورای شهر مهریز هم با بیان این که ساماندهی ورودی این شهر به ۲۰ میلیارد ریال بودجه نیاز دارد، گفت: در این مورد به همراهی و همکاری افراد خیر و مسئولان استان یزد نیاز است.

وی افزود: در صورت تامین بودجه مورد نیاز، این مبلغ صرف ایجاد فضای سبز و زیباسازی مناسب اطراف میدان ورودی شهر می‌شود.

ابویی خاطرنشان کرد: با وجود گذشت چند سال از افتتاح ورودی شهر مهریز، هنوز اقدام مناسبی برای زیباسازی آن صورت نگرفته است.