به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، در فراخوان دومین جشنواره تئاتر خیابانی فانوس بندر، محور‌های فرهنگ شهروندی، پسماند، نظافت شهری، آداب و رسوم بندری، وفاق و انسجام اجتماعی، ترویج نشاط و روحیه امیدواری، معضلات شهری، محیط‌زیست، منابع طبیعی و ثروت‌های ملی، ترویج هنر دینی و آموزش مفاهیم ارزشی و شناسایی استعداد‌ها با تاکید بر زندگی سیره پیامبر گرامی اسلام (ص)، ترویج فرهنگ صلح و دوستی و احترام متقابل بین ملت‌ها و آگاهی‌بخشی و دانش‌افزایی درباره آسیب‌های اجتماعی ناشی از اعتیاد، بیکاری، طلاق و تلاش در پیشگیری از آسیب‌ها مورد تاکید جشنواره است.

در این دوره از جشنواره ۱۲ گروه نمایشی حضور دارند و ستاد برگزاری جشنواره در طول جشنواره با هدف ارتقاء بنیه‌ علمی در حوزه تئاتر خیابانی کارگاه آموزشی برگزار می‌کند.

گروه‌های نمایشی متقاضی باید حداکثر تا پایان بهمن‌ماه ۱۳۹۸ سه نسخه لوح فشرده فیلم اثر نمایشی و فرم تمکیل شده تقاضای حضور را به دبیرخانه جشنواره واقع در خوزستان، بندر امام خمینی (ره)، بلوار آیت ا... طالقانی، شهرداری بندر امام خمینی (ره)، روابط عمومی، کدپستی ۶۳۵۶۱۶۸۶۸۱  ارسال کرده و جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ثابت ۰۶۱۵۲۲۲۲۰۲۰ و شماره همراه ۰۹۳۷۶۷۵۰۱۰۳ تماس حاصل نمایند.

گفتنی است، دومین جشنواره تئاتر خیابانی "فانوس بندر" به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، شهرداری، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و انجمن هنر‌های نمایشی بندر امام خمینی (ره) اسفند ۱۳۹۸ در بندر امام خمینی (ره) برگزار می‌شود.