به گزارش هنرآنلاین، عبدالحسین رحمتی در گفت‌‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: اجراهای عمومی سی و سومین جشنواره تئاتر استان ایلام از امروز بیست و هفتم تا بیست و نهم آبان ماه سال جاری در سالن آمفی‌تئاتر مجتمع فرهنگی و هنری ارشاد اسلامی و تماشاخانه استاد باسره برگزار می‌شود.

 وی بابیان اینکه اجراهای جشنواره تئاتر استان ایلام در سه نوبت 15 ، 17 و 19  عصر برگزار می‌شود، تصریح کرد: امروز دوشنبه 27 آبان ساعت 15 عصر تئاتر "ماهی‌ها هم می‌خوابند" با کارگردانی طیبه صیدمحمدی، ساعت 17 نمایش "کوچه برلن" به کارگردانی مهرداد علیزاده و ساعت 19 عصر نمایش "بهای یک راز پُر از شرم" به کارگردانی علی‌اصغر پورقهرمان روی صحنه می‌رود.

 رحمتی یادآور شد: در روز سه‌شنبه 28 آبان نیز در ساعت 15 عصر نمایش "ماتیک، مانیک" به کارگردانی محمد محمدیان شمالی، ساعت 17 عصر نمایش "استرالیا" به کارگردانی افسانه محمدی و حسنا قبادی و در ساعت 19 نمایش "ترانه‌ای برا تو" به کارگردانی مالک آبسالان به صحنه می‌رود.

 معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام بابیان اینکه آثار راه‌یافته به سی و سومین جشنواره تئاتر ایلام از میان 9 اثر ارسالی انتخاب‌شده است، یادآور شد: آثار برگزیده توسط هیئت انتخاب متشکل از مهران جنگلی، نور مراد رضایی و مرجان قاسمی پس از بازبینی آثار و بدون اولویت به دبیرخانه جشنواره معرفی‌ شده‌اند.

 وی خاطرنشان کرد: آیین اختتامیه سی و سومین جشنواره تئاتر استان ایلام روز چهارشنبه مورخ 29 آبان ماه سال جاری در سالن آمفی‌تئاتر مجتمع فرهنگی و هنری ارشاد اسلامی با تجلیل از برگزیدگان این جشنواره و معرفی نمایش برتر برگزار می‌شود.

 رحمتی با بیان اینکه در مرحله پایانی این جشنواره 3 داور برجسته کشوری و استانی، نمایش‌های راه‌یافته را پس از اجرا داوری خواهند کرد و گفت: نمایش برتر این جشنواره بر اساس رای هیئت‌داوران به جشنواره ملی تئاتر فجر راه خواهد یافت.