به گزارش هنرآنلاین، حمیدرضا بصیری در این‌باره تصریح کرد: با فرارسیدن اربعین حسینی و همزمان با دیگر موکب‎های مستقر در کربلا، موکب خدام‌الحسین ابرکوه با نام موکب دانایی علاوه بر استقبال از زائرین اباعبدالله الحسین(ع)، فعالیت‎های کتاب‌خوانی مانند معرفی، مطالعه و اهدای کتاب را انجام می‌دهد.

وی افزود: این برنامه در راستای اجرای برنامه‎های کتابخوانی به منظور شرکت در طرح پایتخت کتاب ایران و برای اولین‌بار توسط موکب خدام‌الحسین(ع) ابرکوه برگزار شده است.

بصیری یادآور شد: سال گذشته ابرکوه جزو 20 شهر برگزیده در حوزه کتابخوانی در طرح پایتخت کتاب ایران معرفی شد که امیدواریم در سال جاری با اجرای طرح‎هایی مانند برپایی موکب دانایی در کربلا علاوه بر ترویج فرهنگ عاشورا از طریق ترویج فرهنگ مطالعه، گامی موثر در بدست آوردن عنوان پایتخت کتاب ایران نیز برداریم.

ابراهیم فلاح‌زاده مسئول موکب خدام الحسین(ع) نیز با اشاره به اهمیت ترویج فرهنگ عاشورایی از طریق ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی، گفت: به دلیل اهمیت موضوع فرهنگ عاشورایی و فرهنگ کتاب‌خوانی، امسال علاوه بر ارائه خدمات رفاهی و استقبال از زائرین اباعبدالله‌الحسین(ع) فعالیت‎هایی مانند معرفی کتاب و اهداء کتاب نیز در موکب خدام‌الحسین(ع) ابرکوه انجام می‌شود.