به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، مرتضی جمشیدی معاون فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، با اعلام این خبر گفت: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان با همکاری خانه مطبوعات خوزستان به مناسبت اربعین حسینی و با هدف ثبت پیاده روی اربعین حسینی به عنوان بزرگترین رویداد مذهبی و فرهنگی جهان اسلام، دومین سوگواره مطبوعاتی اربعین حسینی را در سطح استان خوزستان برگزار می‌کند.

جمشیدی اظهار کرد: این سوگواره در چهار بخش تیتر، خبر، عکس خبری و گزارش خبری برگزار می‌شود.

وی گفت: این سوگواره با موضوعات اربعین و نماز، اربعین و وحدت ملی، اربعین و اتحاد اقوام و اربعین اتحاد مردم ایران و عراق در بخش‌های چهارگانه برگزار می‌شود.

جمشیدی مقررات شرکت در جشنواره را به شرح ذیل اعلام کرد:

 آثار ارسالی به دبیرخانه می‌بایست، انعکاسی از راهپیمایی اربعین حسینی سال ۱۳۹۸ باشد.

 این آثار باید در نشریات مکتوب، خبرگزاری‌های خبری دارای مجوز استان خوزستان منتشر شده باشند.

آثاری به داوری راه می‌یابند که نام صاحب اثر در آن قید شده باشد و یا اثر توسط مدیرمسئول مهر و امضاء شود.

متقاضیان بخش خبر و تیتر می‌توانند با حداکثر سه اثر شرکت نمایند.

متقاضیان بخش عکس خبری می‌توانند با حداکثر ۵ تک عکس و یک مجموعه در سوگواره شرکت نمایند.

معاون فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان بیان کرد: علاقه‌مندان به شرکت در این سوگواره می‌توانند آثار خود را به همراه اطلاعات دقیق فردی شامل: نام، نام خانوادگی، کد ملی، آدرس پستی، ایمیل، نام نشریه و شماره تماس خود را در یک فایل word به صورت مجزا به نشانی دبیرخانه: اهواز، امانیه، خیابان فلسطین، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، اداره مطبوعات و تبلیغات، ارسال کنند.

مرتضی جمشیدی در ادامه گفت: آخرین مهلت ارسال آثار به دومین سوگواره مطبوعاتی اربعین حسینی خوزستان ۱۰ آبان‌ماه سال جاری خواهد بود و علاقه‌مندان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ۳۳۳۶۴۴۱۷ _ ۰۶۱ تماس حاصل کنند.