سرویس استان‌های هنرآنلاین: مهدی رنجبر در این نشست با بیان این که نمایش پر انتقادترین حوزه هنری است، گفت: سال گذشته با تمام فراز و نشیب‌هایی که حوزه نمایش داشت، پیشبردهایی همچون حضور گروه‌های نمایش فارس در مرحله کشوری جشنواره تئاتر فجر هم داشتند که نشان از روند رو به رشد نمایش فارس دارد.

رنجبر از پذیرفته شدن متون نمایش به صورت دیجیتالی برای بازخوانی خبر داد و افزود: در تلاشیم تا به‌زودی نسخه مکتوب نمایش را برای بازخوانی به شکل کامل حذف کنیم.

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس اضافه کرد: هدف از بالا بردن کیفیت کارهای تولیدی، حمایت از متون تولید داخلی استان، کشور و درجه‌بندی آثار است.

وی ادامه داد: در راستای حمایت از گروه‌های ثبتی و قانونمند کردن اجراهای نمایشی در استان از این پس تنها درخواست‌های گروه‌های ثبت شده مورد پذیرش خواهند بود و سرپرست گروه به عنوان مسئول شناخته خواهد شد.

جشنواره فیلم کودکان و نوجوانان در شیراز

همچنین معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس از نمایش فیلم‌های حاضر در جشنواره بین‌المللی فیلم کودک و نوجوان اصفهان در شهر شیراز خبر داد.

مهدی رنجبر با اعلام این خبر گفت: بر اساس تصمیم دبیرخانه جشنواره بین‌المللی فیلم کودک و نوجوان مبنی بر اکران فیلم‌های حاضر در این جشنواره در سراسر استان‌های کشور، قرار است فیلم‌های حاضر در این دوره در شیراز نمایش داده شوند.

وی ادامه داد: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس با همکاری سازمان سینمایی  دبیرخانه جشنواره دست به دست هم می‌دهند تا با هم‌افزایی در تابستان، جشنواره گرم و پر باری را برای سینمای کودک و نوجوان به ارمغان بیاورند.

سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان از ۲۸ مرداد تا ۴ شهریور ۱۳۹۸ (همزمان با عید سعید غدیرخم) برابر با ۱۹ تا ۲۶ آگوست ۲۰۱۹ در دو بخش "ملی" و "بین المللی" برگزار خواهد شد.

 

 

الهه بهرامی