سرویس استان‌های هنرآنلاین: نخستین نمایشگاه خوشنویسی بانوان فارس برگرفته از اشعار پروین اعتصامی و سیمین بهبهانی و به کوشش محبوبه سازش با عنوان " خط عشق " در نگارخانه جم با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس؛ آغاز به کار کرد.

چیز فهم با اشاره به اینکه نمایشگاه مورد اشاره حاصل تلاش و دسترنج ٢٢ نفر از بانوان خوشنویس و هنرمند انجمن خوشنویسان شیراز و شهرهای استان فارس است؛ گفت: از شش ماه قبل به صورت روزانه آثار در حال شکل‌گیری و تولید بوده و به دلیل تقاضای زیاد از اردیبهشت ماه به بعد کارها مورد بررسی قرار گرفتند که منتخبین و برگزیدگان مشخص شدند تا نمایشگاهی در حد قابل قبول و قابل دیدن برگزار شود.

رئیس انجمن خوشنویسان استان فارس هدف این نمایشگاه را در کنار پرداختن به رشد و نمو در فرهنگ و هنر خوشنویسی، ارتقاء سطح هنری بانوانی که در حد فوق ممتاز و استادی فعالیت دارند دانست و افزود: شاهد این بوده‌ام که آن‌هایی هم که خطشان در سطح به این بالایی نبود، به خاطر اینکه بتوانند کارشان را در نمایشگاه ارائه بدهند، بارها و بارها اثرشان را عوض کرده و از نو به خوشنویسی پرداختند و به جایگاه قابل قبولی دست یافتند.

وی بیان کرد: ٥٣ اثر در چهار خط متداول و مرسوم به جز تحریری و نقاشیخط و گرایش‌های دیگر، در این نمایشگاه نمایش داده شده و شامل خط‌های نستعلیق، شکسته نستعلیق، نسخ و معلی هستند و با توجه به برگزیده‌ای از اشعار پروین اعتصامی و سیمین بهبهانی نگاشته شده‌اند که سابقه کاری ٢٠ تا پنج سال توسط بانوان خوشنویس در خلق آن‌ها به کار برده شده است.

این استاد خوشنویس در پایان اظهار داشت: نمایشگاه " خط عشق " حاصل تلاش جمعی از بانوان خوشنویس فارس است که همدلی و نشان دادن توانایی بانوان در عرصه هنر خوشنویسی را با خود همراه دارد.

این نمایشگاه تا ١٦ مرداد ماه جاری از ساعت ١٧ تا ٢١ به جز روزهای پنجشنبه ادامه دارد.

 

الهه بهرامی