سرویس استان‌های هنرآنلاین: معاون سیمای فارس توانمندی‌های هنرمندان فارس را برشمرد و گفت: در آثار هنری کشور هنرمندان فارسی نقش برجسته‌ای دارند و مدیریت صداوسیمای فارس بر آن است که این توانمندی را در قالب سریال عروسکی در سیمای فارس تماشایی کند.

علیرضا باغبانمنش افزود: در این مجموعه عروسکی یک سری کاراکترهای عروسکی و یک سری کاراکترهای زنده مد نظر است که مهم‌ترین نقش زنده را مهدی فقیه به عنوان کسی که صاحب یک سرای سنتی و بزرگ در شیراز است در این مجموعه بر عهده دارد.

وی بازآفرینی شخصیت‌های عروسکی مرکز فارس را از جمله ویژگی‌های این سریال دانست و گفت: از عروسک‌هایی که به عنوان شخصیت‌های نمایشی شاهد در مجموعه‌های عروسکی و نمایشی قبلی مرکز فارس حضور داشتند به عنوان بخشی از شخصیت‌های این مجموعه هم استفاده می‌شود.

باغبانمنش با تأکید به نقش هنرمندان پیشکسوت فارس افزود: در این مجموعه هدف این است که تعدادی از بازیگران قدیمی شاخص و مطرح تئاتر و مجموعه نمایشی فارس به عنوان بازیگر میهمان در این مجموعه دعوت شوند. این مجموعه دارای شاخصه‌های متعدد المان‌های بومی و سنتی فارس مثل صنایع دستی، خوراکی‌ها و داروهای گیاهی، اماکن دیدنی و معماری‌های خاص استان فارس است.

معاون سیمای فارس محوریت قصه‌های این سریال را سنت‌های پسندیده و رفتارهای اخلاقی دانست و گفت: در واقع قصه سریال حاوی نکات اخلاقی- رفتاری و تأکید بر سبک زندگی، آداب و رسوم و سنت‌های پسندیده استان فارس است.

بر اساس این گزارش، این مجموعه در استودیوهای صداوسیمای مرکز فارس و بخشی از سکانس‌های آن در اماکن دیدنی و جاذبه‌های طبیعی فارس تولید می‌شود و طراحی و ساخت عروسک‌ها هم چنین عوامل و گویندگان همگی از هنرمندان صداوسیمای مرکز فارس هستند که به عنوان چهره‌های شاخص و معروف تولیدات عروسکی در کشور شناخته شده و معتبر هستند و در جشنواره‌های مختلف حائز عناوین و جوایز متعدد شده‌اند.

در این اثر محسن خلیفه تهیه کننده، طراح کار محسن خلیفه، مهدی مقدر، مریم تاج و حمید اکبرپور، کارگردان فرزاد کشاورز، نویسنده مریم تاج، طراح دکور عبدالرضا تقی زاده، طراحی و ساخت عروسک نیز بر عهده ملیحه زحمتکش و زهرا قربانی است.

 

الهه بهرامی