سرویس استان‌های هنرآنلاین: مهدی رنجبر گفت: برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی باعث خواهد شد تا دانش آموزان برای ورود مؤثرتر به هنر گام‌های محکم‌تری بردارند و متوجه اهمیت هنر و دانش خود شوند.

رنجبر ادامه داد: سخن گفتن از آسیب‌های اجتماعی آن هم در قالب پوستر، برای دانش آموزان به ویژه در شهرستان‌ها که امکانات کمتری وجود دارد، نشان از عمق اندیشه و هنر آنان دارد که توانسته‌اند درد و درمان را در یک طرح جمع کنند.

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس افزود: این‌گونه نمایشگاه‌های دانش‌آموزی هم باعث افزایش روحیه خودباوری و پیشرفت آنان و هم باعث دید شدن هنر در نگاه عامه مردم خواهد شد.

فائزه دانش، معلم و مشاور دانش آموزان این دو مدرسه نیز گفت: گرافیک یک زبان عام است که بدون هیچ سخن و واژه‌ای می‌تواند با عامه مردم صحبت کند.

این نمایشگاه به مدت یک هفته آثار فهیمه مردانی، بهار ایزددوست، ملیکا صادق زاده، آیدا ذاکرحسینی، زهرا امیدوار، زهرا فخار، زینب موسوی، حدیث صمدی، شادی رزمجو، شقایق شجاعی، شهناز زارع، صدف کرمی، عاطفه موسوی، فاطمه افروز، فرزانه دارابی، مریم رنجبر، مریم یگانه، هستی پدیدکار، هانیه قاسمی زاده، هانیه محسن پور و...را برای عموم به نمایش می‌گذارد.

نمایشگاه حیات ذهن آثار پوستر هنرجویان هنرستان فنی فاطمه زهرا(س) و هنرستان کاردانش امام رضا(ع) زیر نظر فائزه دانش، هنرآموز گرافیک شهرستان کازرون است.

هدف از برگزاری نمایشگاه "حیات ذهن" در وهله اول ایجاد پل ارتباطی بین طراحان و هنرجویان گرافیک با افراد جامعه است؛ که بسیار مهم تلقی می‌شود که این امر بسترسازی فرهنگی برای آینده گرافیک ایران است.

دومین هدف از برگزاری این نمایشگاه رشد و شکوفایی استعداد هنرجویان و همچنین افزایش آگاهی جامعه در خصوص رشته گرافیک است.

مهم‌ترین نکته برای هنرجویان رشته گرافیک این است که باید مفاهیم به صورت دیداری در ذهنشان جا بگیرد، معنا و مفهوم در عالم هنر بی‌واسطه، می‌تواند به فرم و شکل تبدیل شود و با تمرین و ممارست و خوب دیدن، شنیدن و تمرکز بر جهان اطراف اتفاق می‌افتد.

این نمایشگاه، با حضور مهدی رنجبر، معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس و مسئولین اداره کل آموزش و پرورش، اداره کل تبلیغات اسلامی و ... در نگارخانه ایمان و دانش اداره کل آموزش و پرورش فارس گشایش یافت.

 

الهه بهرامی