سرویس استان‌های هنرآنلاین: سلمان هاشم‌پور دستیابی و معرفی آخرین دستاوردهای هنری منطقه در حوزه هنرهای تجسمی، کشف استعدادهای هنری، تشویق هنرمندان نوجوان و جوان، ایجاد بستر مناسب برای بروز خلاقیت‌های هنری، انتقال پیام هنرمندان , تلاش برای معرفی هنر و هنرمندان شهرستان به مناطق دیگر، را از دستاوردهای این نمایشگاه که در نیمه دوم دی ماه سال جاری با موضوع آزاد در لامرد برپا می‌شود، اعلام کرد.

او با اشاره به محورهای اجرایی این نمایشگاه تصریح کرد: نقاشی، عکاسی، خوشنویسی، مجموعه فعالیت هنر گرافیک، نگارگری، کاریکاتور، حجم سازی، صنایع دستی مدرن، کارتون، انیمیشن و المان‌های شهری از محوریت‌های مختلف این نمایشگاه است.

هاشم‌پور شرکت در این دوره از نمایشگاه آفتاب هنر را آزاد اعلام کرد و گفت: علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را حداکثر تا دهم دی ماه سال جاری به دفتر انجمن هنرهای تجسمی لامرد ارائه دهند. پس از پایان مهلت ارائه آثار در دی ماه، هیات انتخاب، آثار رسیده را بررسی می‌کند و پس از مرحله نهایی آثار برگزیده برای نمایش به نمایشگاه هنر آفتاب ارسال می‌شوند.

او برگزاری کارگاه‌های آموزشی در حین برگزاری نمایشگاه با حضور اساتید مجرب، برگزاری میزگردهای تخصصی، برگزاری بخش ویژه نمایشگاه نقاشی کودکان، برگزاری نمایشگاه کتاب‌های تخصصی هنر و کتاب‌های پر فروش و برگزاری پرفرمنس آرت از جمله برنامه‌های جنبی برشمرد.

مسئول هنرهای تجسمی لامرد با اشاره به اهمیت بخش تخصصی و اجرایی انجمن‌های هنری همچون آفتاب هنر در ایفای نقش در جامعه و پرورش افراد توانمندتر، خاطرنشان کرد: کتمان نمی‌توان کرد که انسان بی‌نهایت طلب است، همواره به هنر و زیبایی گرایش دارد و نسل جدید، کودک و نوجوان از این قاعده کلی مستثنی نیست.

او در پایان با ابراز امیدواری از مشارکت مناسب و به موقع مسئولین لامرد و همچنین استان فارس در برنامه‌های آفتاب هنر، به منظور تشویق هنرمندان و عموم مردم به هنر تأکید کرد: شناخت و انتقال تجربه‌های هنرمندان به یکدیگر در جهت غنای هنری فرهنگی و اجتماعی هر منطقه ثمر بخش و پیوندی از ذات هنر خواهد داشت چراکه هنر مرز نمی‌شناسد.

 

الهه بهرامی