سرویس استان‌های هنرآنلاین: صابر سهرابی ضمن بازدید از بخش‌های مختلف این انجمن در جریان چگونگی فعالیت‌های آموزشی و تولید آثار قرار گرفت.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: در این بازدید در جریان کمبودهای این انجمن قرار گرفتم و با هماهنگی‌هایی که صورت خواهیم داد، در برطرف کردن این کمبودها تلاش خواهیم کرد تا فضای مناسب‌تری را برای فعالیت‌های بهتر و بیشتر شاهد باشیم.

سهرابی با اشاره به سال رونق تولید افزود: تفاهم‌نامه‌ای را با معاونت سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منعقد کرده‌ایم که قرار است برای حمایت از تولید فیلم کوتاه، دوره‌های آموزشی، کمک به ایجاد پاتوق‌های فیلم کوتاه، کمک به برگزاری هفته فیلم و عکس استان، ایجاد نمایندگی در شهرهای نی‌ریز، لامرد، گراش، مرودشت و نورآباد، کمک به برگزاری جشنواره منطقه‌ای گراش و کمک به برگزاری جشنواره فیلم کوتاه شیراز و جشنواره عکس کرسم اوز، دو میلیارد ریال اختصاص داده شود.

وی اضافه کرد: تفاهم‌نامه دیگری نیز به منظور برگزاری شصت و سومین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان با انجمن سینمای جوانان ایران منعقد شده است که ١١ استان می‌توانند در آن شرکت کنند و انجمن سینمای جوانان ایران می‌بایست تا میزان یک میلیارد و ٣٠٠ میلیون ریال جهت حمایت مالی از برگزاری جشنواره پرداخت نمایند.

در ادامه سهرابی در جریان راه‌اندازی پورتال تولید سینمای جوانان و همچنین مراحل ثبت نام و چگونگی تصویب فیلمنامه‌های ارائه شده در پورتال قرار گرفت.

علی رضا توکل هم در این بازدید با ارائه گزارش کاملی، فعالیت‌های این انجمن در سال ٩٧ را بیان کرد و بر حمایت از فیلم‌سازان جوان این انجمن تأکید کرد.

 وی ابراز امیدواری کرد که با رفع مشکلات و کمبودهای انجمن سینمای جوانان استان فارس شاهد رشد و شکوفایی هر چه بیشتر حوزه فیلم کوتاه در استان خواهیم بود.

 

الهه بهرامی