به گزارش هنرآنلاین، این جشنواره با هدف گسترش توریسم روستایی، گسترش ارتباط و آگاهی افزایی، معرفی بهترین و با کیفیت‌ترین محصولات روستایی، حفظ، صرفه جویی و فرهنگ سازی در زمینه منابع طبیعی، افزایش شادی و نشاط مردم روستا،  ایجاد انگیزه برای جوانان روستایی، ایجاد و توسعه کارآفرینی از طریق جذب سرمایه‌گذاری افراد خارج از روستا، تبلیغ و توجه به فرهنگ غنی روستایی و تقویت و معرفی آن به شهرنشینان برگزار می‌شود.

از مهم‌ترین بخش‌های این جشنواره می‌توان به عکاسی در دو قالب حرفه‌ای و عکاسی با موبایل با موضوعات طبیعت زیبای روستا آثار تاریخی بافت روستایی آداب و رسوم و آیین‌های روستا، بخش ادبی در قالب داستان کوتاه و شعر در دو قالب کلاسیک و نو با موضوعات وطنم ایران، زیست روستایی، آسمان و شب و استند آپ کمدی با موضوع آزاد اشاره کرد.

در شرایط این جشنواره آمده است:

۱. شرکت در این فراخوان برای تمام علاقه‌مندان آزاد است.

۲. تعداد آثار ارسالی در بخش عکس پنج قطعه بوده و در نظر داشته باشید؛ عکس هیچ‌گونه ویرایشی نداشته باشد و به صورت فایل اصلی و با کیفیت ارسال شود.

۳. تعداد آثار ارسالی در بخش نویسندگی حداکثر سه اثر باشد و حداقل ۲۰۰ کلمه و حداکثر ۱۰۰۰ کلمه داشته باشد.

۴. علاقه‌مندان از سراسر کشور می‌توانند در هر دو بخش شعر و داستان شرکت کنند و فایل‌ها را به صورت PDF و WORD هر دو ارسال کنند.

۵. برگزاری بخش استندآپ کمدی به صورت استانی بوده و شرکت کنندگان در این بخش می‌توانند ویدیوهای ۴ الی ۵ دقیقه با کیفیت مناسب ارسال کنند و بر اساس نظرات داوران ۴ نفر اول در روزهای برگزاری جشنواره در تیم اجرایی قرار می‌گیرند و می‌توانند در برنامه اجرا داشته باشند.

۶. در این بخش دوربین را حتماً به صورت افقی بگیرید.

۷. داشتن پوشش مناسب ضروری است.

۸. ستاد برگزاری جشنواره هیچ‌گونه مسئولیتی ناشی از خرابی و یا باز نشدن فایل‌های ارسالی توسط شرکت کنندگان را به عهده نمی‌گیرد.

۹. به کلیه هنرمندانی که آثارشان در هر بخش پذیرفته می‌شود، گواهی شرکت در جشنواره و جوایزی اهدا خواهد شد.

۱۰. مهلت ارسال آثار در جشنواره به هیچ وجه تمدید نخواهد شد.

لطفاً آثار خود را از طریق نرم افزارهای واتساپ و تلگرام به شماره ۰۹۱۰۲۴۳۴۱۵۳ ارسال کنید.

همچنین ما پاسخگوی سؤالات احتمالی شما هستیم.