سرویس استان‌های هنرآنلاین: معاون امور هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس گفت: هجدهمین جشنواره فیلم فجر از ١١ تا ٢٢ بهمن در شیراز برگزار می‌شود و بیست فیلم در شیراز اکران خواهد شد.

مهدی رنجبر در نشست خبری هجدهمین جشنواره فیلم فجر شیراز بیان کرد: در چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، افتخار می‌کنیم که شیراز میزبان جشنواره فیلم فجر است. بدیهی است که استان فارس در همه عرصه‌ها در قله قرار دارد و در برنامه‌های فیلم فجر استانی نیز پیشتاز است.

رنجبر افزود: امسال در شیراز ما میزبان هجدهمین جشنواره فیلم فجر هستیم و بعد از فارس نیز، استان‌های اصفهان و خراسان رضوی شانزدهمین دوره را برگزار می‌کنند که این نشان‌دهنده اهمیت جشنواره و میزان بالای استقبال مردمی در استان فارس است.

معاون امور هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس بیان کرد: در حوزه مدیریت اجرایی، امسال این جشنواره به بخش خصوصی واگذار شد؛ در این راستا جشنواره امسال به مجموعه فرهنگی سینمایی هنر شهر آفتاب که نشان داده با نهادهای ملی بزرگ در برگزاری برنامه‌های فرهنگی و هنری برابری می‌کند، واگذار شده است.

رنجبر اظهار کرد: امسال در تالار حافظ اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، مجموعه فرهنگی سینمایی هنر شهر آفتاب و پردیس سینمایی گلستان در سه بخش سودای سیمرغ، نگاه نو و سینما پروانه که کودک و نوجوان پخش فیلم خواهیم داشت.

وی در پایان خاطرنشان کرد: مراسم افتتاحیه جشنواره ساعت ١٨ روز پنج‌شنبه ١١ بهمن‌ماه برگزار می‌شود و از روز ١٢بهمن بیست فیلم از فیلم‌های اصلی برنامه به روی پرده خواهند رفت.

مدیر اجرایی هجدهمین جشنواره فیلم فجر در شیراز نیز در این نشست گفت: با اعتماد و اعتباری که از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس  به شهر آفتاب شده و طی رایزنی‌هایی که با دبیرخانه انجام دادیم، تلاش شده بهترین فیلم‌های جشنواره را میزبان باشیم تا مخاطبین شیرازی این فیلم‌ها را از دست ندهند.

محسن خباز افزود: در جشنواره شیراز در مجموع تاکنون ٦٥ اکران در نظر گرفته شده و در تلاشیم آن را به ٧٥ اکران برسانیم.

خباز ادامه داد: بر این اساس هر روز دو اکران در تالار حافظ اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، ٤ اکران در مجموعه فرهنگی سینمایی هنر شهر آفتاب و یک اکران در پردیس سینمایی گلستان خواهیم داشت و ٢٨ هزار صندلی سینما ظرفیت اسمی جشنواره خواهد بود.

خباز تشریح کرد: فیلم‌های بخش سینما پروانه که مختص کودکان و نوجوانان است از ١٣ تا ١٨بهمن‌ماه در نوبت صبح در هنر شهر آفتاب است.

وی افزود: تمام تلاش ما این است که بخش سینما پروانه فیلم‌های جشنواره در اختیار کودکان و مدارس کم برخوردار قرار گیرد.

مدیر اجرایی هجدهمین جشنواره فیلم فجر شیراز بیان کرد: سایت اینترنتی ایرانتیک دات کام سامانه فروش بلیت‌های جشنواره است البته با توجه به استقبال مردم و نظر به رعایت عدالت برای هر شخص با کد ملی خرید بیش از ٤ بلیت ممکن نخواهد بود.

خباز گفت: ساعت اکران فیلم‌ها در تالار حافظ ١٨ و ٢١ ، و در هنر شهر آفتاب سالن نارنجی ١٩ و ٢١ ، سالن آبی ١٨ و ٢٠ و پردیس گلستان ساعت ٢١ است.

وی در خصوص قیمت بلیت‌های جشنواره با بیان اینکه سعی شده قیمت‌ها نسبت به پارسال تغییری نداشته باشد، گفت: قیمت بلیت در تالار حافظ و پردیس گلستان ١٢ هزار تومان و در هنر شهر آفتاب ١٥ هزار تومان خواهد بود.

خباز گفت: تلاش می‌کنیم تعدادی از عوامل و دست اندرکاران فیلم‌ها را برای جلسات نقد و تحلیل داشته باشیم.

 

الهه بهرامی