سرویس استان‌های هنرآنلاین: خبر مثل صاعقه جامعه تئاتر شیراز را لرزاند. "ملیکا" فرزند اصغر زیبایی نژاد و فیروزه باباملکی بود که از خردسالی در چندین نمایش همچون "دخت دخش" و  "فینال ناجوانمردانه" بازی کرده بود و به واسطه فعالیت‌های اجرایی والدین، در جشنواره‌های تئاتر استان فارس، همه بچه‌های نمایش او را می‌شناختند و از او خاطره داشتند. هنوز اخبار موثقی از دلیل درگذشت این نوجوانِ تئاتری در روزهای پایانی پاییز منتشر نشده اما شنیده‌ها حکایت از مسمومیت و تداخل دارویی دارد با این وجود پدر و مادر هنرمند ملیکا که "باران" صدایش می‌زدند اعضای بدن او را به بیماران نیازمند اهدا کرده‌اند. گرچه پدر و مادر ملیکا در پیامی خواسته‌اند اجرای هیچ نمایشی به تعویق نیافتد با این حال قبل از این پیام، سفر ابدیِ ملیکا زیبایی نژاد، تئاتر شیراز را به حال نیمه تعطیل درآورده است. فیروزه باباملکی مادر این هنرمندِ فقید، قرار بود از جمعه 30 آذرماه  در نمایشی روی صحنه برود که این اجرا تا اطلاع بعدی منتفی شده است. محمدحسن محمودی کارگردان نمایش در پیامی نوشته است: "سرکار خانم بابا ملکی عزیز؛خبر درگذشت فرزندتان این ایام را برای همه همکاران غم‌انگیز کرد؛ سوگ فرزند مصیبت بسیار بزرگی است و زبان از بیان هر حرفی در این باره ناتوان است. امیدوارم خدای بزرگ صبری بسیار بزرگ‌تر از غمتان به شما بدهد. برای تو و خانواده گرامی‌ات صبر، صبر، صبر و آرامش قلبی در برابر این غم آرزو می‌کنیم.

به دنبال فوت ناگهانی فرزند همکار عزیزمان سرکار خانم فیروزه باباملکی، اجرای نمایش "کارخانه مرغ تلخ" تا اطلاع ثانوی لغو  می‌شود."

ملیکا زیبایی نژاد زاده 1382 از خردسالی کار خود را به عنوان بازیگر در تئاتر آغاز کرد در نمایش‌های خط خون، دخت دخش، زمزمه تائوس و فینال ناجوانمردانه و... بازی کرده است. مراسم تدفین این نوجوان هنرمند امروز سه شنبه 27 آذر در ساعت 9 صبح از مقابل تالار حافظ شیراز به سمت آرامگاه ابدی با حضور همراهان و هنرمندان برگزار شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس هم در پیامی به والدینِ ملیکا تسلیت گفت. در پیام صابر سهرابی آمده است:"پاییز در همه روزگاران، خاطرات زردی و ریزشی را تداعی می‌کند که در پس آن سردی زمستان به جان و تن بنشیند. اما زمستان بی‌شک نشان بهار است؛ و این فرو رفتن رویش و سرسبزی را به یادگار خواهد گذاشت. امروز که خزان زندگی فرشته نازنین، لوح و سینه خاطراتمان را می‌خراشد و چرخش زمانه این‌گونه ما را می‌آزماید، با بردباری و صبر، امید بهار جاودانه را با خود همراه می‌داریم. از خداوند برای شما پدر و مادر مهرپرور روزهای بهاری را آرزو داریم. شکوفایی ارزانی شما باد.." تماشاخانه پورشکیبایی هم نمایش‌های خود را تا 30 آذر به حالت تعلیق درآورده است. عباس چهل‌تنان سرپرست گروه نمایش پویا هم اعلام کرد: اجرای نمایش مجلس سیاه‌بازی تا اطلاع بعدی تعطیل است. علی ثابت بازیگر و کارگردان هم نوشته است: "امروز تلخ‌ترین روز سال 1397 بود، آن‌قدر تلخ که کامم با آب کوثر هم شیرین نخواهد شد، امروز ملیکا با لبان قشنگش به روی خدا لبخند زد تا چشمان زیبایش را به روی ما ببندد، عزیز دلم دختر زیبا ملیکا جان چه سخت است کوچه پس‌کوچه‌های شیراز بی‌حضور تو، به کجا نگاه می‌کردی که ما را ندید گرفتی و پروازکنان ما را ترک کردی، نگفته می‌دانم در نگاهت خدا را می‌بینم ... ملیکا جان سلام ما را هم به خدا برسان و بگو شرمنده امانت‌دار خوبی نبودیم." مراسم یادبود این هنرمند پنجشنبه 29 آذرماه ساعت 14:30 در تماشاخانه استاد لایق برگزار می‌شود.