سرویس استان‌های هنرآنلاین: در جلسه عمومی امروز شورای اسلامی شهر شیراز که با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس برگزار شد، سفیران کتاب شیراز در سال ۱۳۹۷معرفی شدند.

صابر سهرابی در این جلسه پروفسور مرتضی خوشخوی زهتاب به عنوان اولین سفیر کتاب استان فارس معرفی کرد.

وی گفت: پرفسور خوشخوی زهتاب دانشمند برجسته علوم کشاورزی ایران و جهان و دارای تألیفات متعددی در حوزه علم  بوده و در حوزه حافظ‌پژوهی و سعدی شناسی نیز آثاری منتشر کرده است.

سهرابی همچنین کامران حیدری را دومین سفیر کتاب استان فارس معرفی کرد و گفت: این مستندساز بین‌المللی شهر شیراز از چندین فستیوال جهانی همچون آرژانتین، هلند، فرانسه و ... کسب جایزه کرده است.

سهرابی بیان کرد: مهتاب نبوی که تنها بازیکن تیم پاراتکواندو ایران و دارای مدال طلا و برنز آسیا است و دارای دو تألیف است سومین سفیر امسال استان فارس در میادین ملی و بین‌المللی خواهد بود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس در ادامه این جلسه به برنامه‌های هفته کتاب و کتابخوانی اشاره کرد و از همکاری شورای اسلامی شهر  شیراز و شهرداری این شهر تقدیر کرد.

در پایان این جلسه نشان سفیر کتاب به سفرای کتاب استان فارس در سال ٩٧ اعطا شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، صبح همین روز نیز به همراه مهدی امیدبخش معاون فرهنگی و حسن دهقان رئیس انجمن اهل‌قلم استان در دفتر کار خود با پروفسور مرتضی خوشخوی زهتاب؛ کامران حیدری و مهتاب نبوی به عنوان سفیران کتاب، نشست و ملاقاتی نیز داشت.

الهه بهرامی