سرویس استان‌های هنرآنلاین: دکتر روح‌الله افراه؛ ریاست دانشگاه جامع علمی کاربردی فرهنگ و هنر پنج آمل در این باره گفت: آیین رونمایی از اولین شماره فصل فرهنگ تبرستان، نشریه عمومی فرهنگی اجتماعی مرکز علمی کاربردی فرهنگ و هنر آمل، بهانه‌ای‌ست برای تجلیل از خادمان پژوهش‌های فرهنگی و هنری استان مازندران و این همایش به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در سالن همایش‌های مرکز فرهنگ و هنر آمل برگزار خواهد شد و طی آن از نشریات تخصصی و پژوهشگران حوزه فرهنگ مردمی مازندران تقدیر می‌شود.

رئیس مرکز علمی کاربردی آمل تصریح کرد: دانشگاه جامع علمی کاربردی فرهنگ و هنر ۵ به همراه زبانکده شمال، مرکز نشر شمال پایدار و مرکز مهارت‌آموزی کار و دانش؛ چهار بخشی هستند که زیر نظر موسسه فرهنگی هنری شمال به فعالیت مشغولند.

این موسسه فرهنگی از سال ۷۸ شروع به کار کرده و مجوز خود را از وزارت علوم جهت تربیت دانشجو در سال ۱۳۸۲ دریافت کرده‌ است.

بنیانگذار فصل فرهنگ در واقع آقایان دکتر رضوی و دکتر قنبری هستند که حدود ۹ شماره از آن به صورت کتاب چاپ شده و امروز پس از رایزنی‌‌ها و نیز همکاری اداره کل ارشاد استان، موفق به دریافت مجوز رسمی فصلنامه تحت عنوان "فصل فرهنگ تبرستان" شده‌ایم.

در واقع جهت گرامیداشت زادروز فصل فرهنگ، دوستان‌مان در اداره کل پیشنهاد برگزاری آیین رونمایی داده‌اند که در کنار این رونمایی، مراسم تجلیل از فعالان حوزه پژوهش های فرهنگی هنری مازندران نیز انجام می گردد.

 در کنار این مراسم، نمایشگاه عرضه و معرفی این نشریات هم برپا خواهد گردید.

این مراسم با حضور محمود شالویی؛ مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران و جاودانی؛ مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی تهران در روز دوشنبه، ۱۵ مرداد ۹۷ و از ساعت ۱۷ تا ۱۹ در سالن همایش‌های دانشگاه جامع علمی کاربردی فرهنگ و هنر آمل واقع در خیابان طالب آملی، دریا ۲۶ برگزار می‌شود.