به گزارش هنرآنلاین، بیش از 35 تن از مستندسازان این استان و علاقه مندان به این حرفه در این کارگاه دو روزه حضور داشتند و از آموزش‌های  لازم بهره بردند و با مهرداد اسکویی گفت وگو کردند.

اسکویی در این کارگاه با فیلمسازان جوان علاقه مند درباره روایت ودرام در فیلم مستند گفت وگو کرد و تجربیات خود را در اختیار جوانان سیستان و بلوچستان گذاشت.

مازیار مشتاق گوهری مدیر انجمن سینمای جوانان استان نیز درباره این کارگاه‌ها، با بیان اینکه دوره‌های آموزشی تخصصی، تاثیر بسزایی در بهبود کیفیت کار فیلمسازان استان می‌گذارد اظهار کرد: با توجه به بعد مسافت استان ما از مرکز و کمبود امکانات آموزشی، تلاش می‌کنیم با برگزاری این دوره‌ها مسیر را برای افزایش سطح دانش فیلمسازان استان و هنرجویان این عرصه هموار کنیم.

وی یادآور شد: نتایج این دوره‌های آموزشی در سال‌های بعد مشخص خواهد شد و امید داریم، با تلاش مسئولان و علاقه مندان به فیلمسازی و توجه بیشتر مدیران استانی به امر تامین امکانات، شاهد تحول چشمگیر در سینمای مستند و داستانی استان باشیم.

این مستندساز تاکید کرد: علی رغم امکانات مادی بسیار اندک در عرصه فیلمسازی، نیروهای با استعداد و پر تلاشی داریم که نمایندگان شایسته استان در جشنواره‌های ملی و بین المللی بوده‌اند.

مهرداد اسکویی، مدرس این دوره  با حدود 500 حضور ملی و بین المللی و کسب بیش از 120 جایزه معتبر یکی از شخصیت‌های برجسته مستندسازی ایران است. انجمن سینمای جوانان استان برنامه‌های آموزشی بلند مدتی با حضور سایر اساتید مطرح کشوری  نیز در نظر دارد.

این کارگاه با همکاری اداره کل ارشاد استان و صدا وسیمای مرکز سیستان و بلوچستان برگزار شد.