سرویس استان‌های هنرآنلاین: کنسرت علیرضا قربانی خواننده موسیقی ایران و خالق آثار ماندگاری همچون شب دهم؛ جمعه و شنبه ٢٤ و ٢٥ فروردین ١٣٩٧ ساعت ٢١ در تالار حافظ فرهنگ و ارشاد فارس برگزار می شود که در این کنسرت قطعاتی از آلبوم فروغ و برخی از آثار ماندگار به اجرا در می آید.

آهنگسازی قطعات نیز توسط سامان صمیمی انجام گرفته است. آلبوم "فروغ" برگرفته از قطعه ای به همین نام با شعری از فروغ فرخزاد بهار گذشته در بازار موسیقی منتشر شد و در آین کنسرت قطعه های "عاشقانه" با شعر فروغ فرخزاد، "میخانه در افتاده" با شعر مولوی، "مستانه می گریزی" با شعر مسعود کلانتری، "اشک" با شعر علیرضا کلیایی، "شهره شهر" با شهر علیرضا کلیایی، "خرقه رقصان" با شعر مولانا، "سجده عقل" با شعر علیرضا کلیایی، "تا بیکران" و "فروغ" با شعر فروغ فرخزاد اجرا می شود.

بهنام ابوالقاسم نوازنده پیانو، میلاد محمدی نوازنده تار و نوازنده شور انگیز، پدرام فریوسفی نوازنده ویولن و ویولا، میثم مروستی نوازنده ویولن و ویولا، نیلوفر محبی نوازنده ویولن، محسن عبادی نوازنده ویولن، پانیذ فریوسفی نوازنده ویولن و ویولا، آتنا اشتیاقی نوازنده ویولنسل و کنترباس، رضا فرهادی نوازنده کنترباس، زکریا یوسفی نوازنده کاخن، کوزه و دف بندیر، بهتاش ابوالقاسم نوازنده پرکاشن، درشن آنند نوازنده طبلا، سامان صمیمی نوازنده کمانچه، ویولن، سه تار، کمانچه آلتو و مشتاق و حسام ناصری صدابردار، میکس و مستر گروه هنری این آلبوم به تهیه کنندگی موسسه فرهنگی هنری "آهنگ اشتیاق" را تشکیل می دهند.

همچنین علیرضا قربانی قطعاتی از آثار ماندگار خود را نیز به روی صحنه می برد. علی‌رضا قربانی متولد ۱۳۵۱  خواننده موسیقی سنتی ایرانی است. وی در ارکستر ملی ایران به رهبری فرهاد فخرالدینی آواز و تصنیف می‌خواند. وی از دوران کودکی به مدت چندین سال به فراگیری هنر قرائت قرآن نزد استادان مختلف پرداخت و در این راه موفق به کسب مدارج مختلف گردید.

تصانیف قدیمی را از کودکی با علاقه فراوان می‌خواند، با موسیقی اصیل ایرانی رشد کرد و از سال ۱۳۶۳ به طور جدی به فراگیری ردیف آوازی، تلفیق شعر و موسیقی، بینش و زیبایی شناسی در آواز ایران پرداخت. وی در این راه از محضر خسرو سلطانی، بهروزعابدینی، مهدی فلاح، حسین عمومی و احمد ابراهیمی و رضوی سروستانی بهره‌مند گردید.

علیرضا قربانی تاکنون در بسیاری از فستیوال‌های مهم موسیقی در نقاط مختلف دنیا به اجرای برنامه پرداخته‌است که حاصل برخی از این اجراها به صورت لوح فشرده در اروپا انتشار یافته‌است.

از سال ۱۳۷۸ به عنوان خواننده ارکستر ملی ایران به رهبری فرهاد فخرالدینی به اجرای برنامه‌های متعدد در داخل و خارج از کشور پرداخته‌است.

آشنایی و معاشرت وی با استادان علی تجویدی و فرهاد فخرالدینی دریچه‌های جدیدی از دنیای موسیقی ایران را به رویش گشود و تجربه‌های جدیدی از موسیقی ایرانی با نام‌های موسیقی گلها، برگ سبز و شاخه گل‌های رادیو را تجربه کرد. از این خواننده ١٩ آلبوم منتشر شده و نرانه تیتراژ حدود ١٥ فیلم سینمایی و سریال را خوانده است.    

کنسرت علیرضا قربانی جمعه و شنبه ٢٤ و ٢٥ فروردین ١٣٩٧ ساعت ٢١ در تالار حافظ به نشانی شیراز / چهارراه حافظیه برگزار می گردد. در این کنسرت قطعاتی از آلبوم فروغ و برخی از آثار ماندگار به اجرا در می آید. آهنگسازی قطعات نیز توسط سامان صمیمی انجام گرفته است.

فروش بلیت این کنسرت از سایت www.irantic.com  صورت می پذیرد.   

الهه بهرامی