به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی سازمان امور سینمایی، سمعی و بصری؛ در سال ١٣٩٦ مجموعا با ساخت و بهره‌برداری از ١٠٢ سالن جدید، رکورد جدیدی از نظر سینماسازی در کشور به ثبت رسید.

براساس این خبر، تا نیمه اسفندماه ٩٦، مجموعا ٨٣ سینمای جدید و ١٩ سالن سینما در مجموعه‌های فرهنگی در کشور ساخته و مورد بهره‌برداری قرار گرفت که از این نظر یک رکورد جدید در تاریخ سالن سازی در کشور به ثبت برسد.

با اضافه شدن ٥ سالن جدید در شهر تبریز به ظرفیت سینماهای کشور، مجموعا ٨٣ سالن سینما در سال ٩٦ در استان‌های آذربایجان شرقی، اصفهان، البرز، تهران، خراسان رضوی، خراسان شمالی، خوزستان، فارس، قم، کردستان، کرمان، مازندران، مرکزی و هرمزگان ساخته و مورد بهره‌برداری قرار گرفته است.

همچنین ١٩ مجتمع فرهنگی-هنری در استان‌های اصفهان، چهارمحال و بختیاری، خوزستان، لرستان، یزد، آذربایجان شرقی، فارس، گلستان و هرمزگان در سال ٩٦ با تجهیز سالن سینمایی به ظرفیت سینماهای کشور اضافه شدند.

براساس این خبر، همچنین در حال حاضر ١٦٤ سالن جدید در استان‌های اصفهان، البرز، تهران، خراسان رضوی، خراسان شمالی، زنجان، قم، کرمانشاه، گیلان و یزد در دست ساخت هستند که با تکمیل این سینماها مجموعا ٣١ هزار و ٥٩٠ صندلی به ظرفیت تماشاگران سینماهای کشور اضافه خواهد شد.

با توجه به برنامه جامع سینما و توجه به گسترش فضاهای نمایشی در کشور روند ساخت و بهره‌برداری از سینماهای جدید و سالن‌های سینمایی جدید همچنان ادامه خواهد داشت.