به گزارش هنرآنلاین، این رویداد از دو شنبه 7 اسفند ماه ۹۶ در تالار ملاصدرای دانشگاه سیستان و بلوچستان آغاز به کار کرد و ۵۹ اثر تا روز پایانی این رویداد در این سالن نمایش داده می‌شود.

همچنین نامزدهای دریافت تندیس جشنواره در بخش‌های انیمیشن، فیلم کوتاه، مستند، فیلمنامه چهارشنبه از سوی هیئت داوران معرفی خواهند شد.

همچنین در بخش ویژه جشنواره با حضور نمایندگان ستاد مبارزه با مواد مخدر از آثار ارائه شده با موضوع پیشگیری از اعتیاد تقدیر می‌شود.  اختتامیه این رویداد فرهنگی باحضور دکتر غفاری معاون فرهنگی وزیر علوم رییس دانشگاه سیستان و بلوچستان ، مدیران ارشد این وزاتخانه و استان سیستان و بلوچستان و  با حضور اهالی سینما چهارشنبه 9 اسفندماه ساعت ۱۸ و ۳۰  دقیقه در تالار ملاصدرا واقع در دانشگاه سیستان و بلوچستان برگزار می‌شود.

 در مدت 3 روز نمایش آثار در این جشنواره مجموعا 59 فیلم به نمایش در می‌آید و این آثار را فرهاد اصلانی، دکتر احمد الستی، مهدی قربان پور، مازیار مشتاق گوهری و امیر توده روستا داوری می‌کنند.

علاقمندان جهت اطلاع از جزییات  می‌توانند به وب سایت جشنواره به نشانی http://stufilmfestival.ir مراجعه کنند.

هفتمین جشنواره ملی فیلم دانشجویی توسط دانشگاه سیستان و بلوچستان با همکاری اداره کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و ستاد مبارزه با مواد مخدر تا نهم اسفند ماه در زاهدان برپا خواهد بود.