به گزارش هنرآنلاین، به نقل از روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان گچساران، امیرحسین نوروزی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان گچساران گفت: اولین همایش ملی "قلم، اقوام، آرامش" روز پنج شنبه سوم اسفند ماه در شهرستان گچساران برگزار می شود.

نوروزی ادامه داد: این همایش ملی به صورت یک روز کامل و در دو نوبت صبح و عصر و از ساعت های ۹ صبح الی ۱۲ ظهر و از ساعت ۱۴ الی ۱۷ عصر در سالن اجتماعات آزادی شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران برگزار می شود.

 رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان گچساران هدف همایش را نفی قومیت گرایی، نفی الگوسازی منفی و معرفی چهره های فرهنگی و اهالی قلم به عنوان تولیدکنندگان فرهنگ به جامعه و الگوسازی مثبت معرفی کرد.

نوروزی گفت: سخنرانان همایش مذکور آیت الله سید شرف الدین ملک حسینی نماینده مردم شریف استان در مجلس خبرگان رهبری، دکتر علی مطهری نایب رئیس مجلس شورای اسلامی و از اعضای کمیسیون فرهنگی، دکتر غلامرضا تاجگردون نماینده مردم شریف گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی و دکتر اردشیر صالح پور مردم شناس و از اساتید دانشگاه تهران هستند.

نوروزی افزود: همچنین در همایش مذکور کلیپ هایی که توسط گروه مستندساز همایش ساخته شده اند به نمایش گذاشته خواهد شد که از آن جمله می توان به کلیپ مرحوم بهمن بیگی، کلیپی از معضلات اجتماعی گچساران از زبان مردم ، کلیپ مدرسه اسدی باشت و کلیپ کوچ عشایر اشاره کرد.