به گزارش هنرآنلاین، فرشید بزرگ نیا در گفت‌وگو با ایران تئاتر، افزود: همزمان با برگزاری جشنواره تئاتر استانی چهارمحال و بختیاری تماشاخانه "مهر" شهرکرد افتتاح شد که تا کنون بیش از 5 نمایش در این تماشاخانه اجرا شده و تا پایان سال نیز 3 نمایش دیگر در این تماشاخانه به روی صحنه خواهد رفت.

او گفت: تولید و اجراهای عموم به طور مستمر و  ساماندهی گروه‌ها و حمایت از گروه‌های تئاتر از جمله الویت های انجمن هنرهای نمایشی استان است.

بزرگ نیا اظهار داشت: برای اولین بار امسال انجمن هنرهای نمایشی استان دبیری و اجرای  جشنواره تئاتر استانی چهارمحال و بختیاری و جشنواره تئاتر فجر استانی را به عهده داشته که توانسته به بهترین شکل این دو جشنواره را مدیریت و برگزار کند.

رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان ضمن قدردانی از حمایت مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان از انجمن هنرهای نمایشی، افزود: در تلاش هستیم در آینده نزدیک یک پلاتوی تخصصی تئاتر نیز برای اجرای عموم  با حمایت های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان راه اندازی کنیم.

بزرگ نیا گفت: در تولید آثار نمایشی برای اجرای عموم باید از واحد نمایش حوزه هنری چهارمحال و بختیاری نیز قدردانی کرد که امسال 7 اثر نمایشی را تولید کرده است.

او اظهار داشت: توجه به مسئله آموزش در انجمن هنرهای نمایشی استان از دیگر الویت های ما است که در این زمینه نیز کارگاهی با حضور علیرضا کوشک جلالی از هنرمندان شاخص کشوری برگزار شد و خروجی این کارگاه یک اثر نمایشی با عنوان جنگ و صلح رابینسون و کروزو بود که بیش از 15 شب در شهرکرد به روی صحنه رفت.

بزرگ نیا استقبال از اجرا های عموم در استان را خوب ارزیابی کرد و گفت: هنر نمایش نیازمند توجه و حمایت بیشتر است تا بتواند به طور کامل  مستقل باشد و این امر جز با حمایت مسئولین ارشد استانی امکان پذیر نیست .

رئیس انجمن نمایش استان افزود: جشنواره تئاتر معلولین کشوری نیز به میزبانی استان چهارمحال و بختیاری است که بخش هنری و برگزاری این جشنواره نیز به انجمن هنرهای نمایشی استان واگذار شده است.

با افتتاح تماشاخانه "مهر" آثار نمایشی چون "جنگ و صلح رابینسون کروزو"، "کاردین"، "یکی باید بخونه تا هیچکی خواب نمونه"، "یک+ دو "، "یک حکایت از چندین حکایت کدخدا" به روی صحنه رفته و تا پایان سال نیز 3 اثر نمایشی دیگر به روی صحنه خواهد رفت.