سرویس استان های هنرآنلاین: کارگردان نمایش "روز عزیز مرده" پیرامون این اثر گفت: در این نمایش که با بازی مریم میان دور به صحنه می رود تلاش شده که هدایت بازیگر در راستای متن و با خلاقیت پیش رود و در واقع فضای غیررئالیستی توام با لحظات ابزورد گونه اش مخاطب را تا پایان نمایش همراه سازد.

امیرعلی محمودی افزود: در رابطه با طراحی صحنه و موسیقی نمایش نیز سوررئال و مینی مالیستی بودن آن مشهود است و در واقع فضای تشویش و معلق بودن شخصیت نمایش در طراحی صحنه نیز مد نظر قرار گرفته شده است و با فضایی ساده و به دور از زرق و برق های بی مورد تلاش شده که مخاطب نیز خود را به فضای کار نزدیکتر کند و ارتباط بهتری با کار برقرار کند.

امیر علی محمودی تئاتر را از سال ١٣٧٩ در  اصفهان آغاز کرده است و تا به حال در بیش از ٣٠ اثر به عنوان بازیگر و کارگردان فعالیت کرده که از آن جمله می توان به نمایش های "نقل زنان سنگی"، "واقعه در واقعه"، "فرجام"، "بدون خداحافظی، شمع و شیخ"، "آقای مجنون خانم لیلی"، "اعترافاتی درباره زنان"، "مزون" و ..... اشاره کرد.

این نمایش داستان زنی است که احساس می کند کارهای روزمره خود را انجام می دهد ولی به تدریج به این نتیجه می رسد که او هیچ چیز را به خاطر نمی آورد و فکر می کند دچار فراموشی شده و به دنبال سرنخی برای بازیابی حافظه خود و خاطرات گذشته خودش می گردد اما دریغ که او مرده است.

تک گویی "روز عزیزه مرده" روایت نهان زن امروز و بی هویتی او است در جامعه پر طمطراق اش؛ داستان بی هویتی نسلی است که هم فراموش شده و هم دچار فراموشی… ما در "روز عزیز مرده" تمام درام داستان را از زبان دختری می بینیم که در بازیابی خاطراتش با او آشنا می شویم و در طی داستان با او گام بر می داریم.

"روز عزیز مرده" کاری از گروه تئاتر "دیگر" است که از تاریخ ٥ الی ١٤ بهمن ماه ساعت ١٨:٤٥ در سالن استاد هودی اجرا می شود.

الهه بهرامی