سرویس استان های هنرآنلاین: نمایش کمدی "شیش و بش" به نویسندگی محمد چرمشیر و کارگردانی نادر شهسواری با حضور نسل های مختلف تئاتر شیراز ١٠ شب روی صحنه می رود؛ موسیقی این نمایش توسط گروه بانوان "چکاد" به سرپرستی زهرا اردشیرنژاد به صورت زنده اجرا می شود.

بهزاد مریدی به همراه تماشاچیان و هنرمندان تئاتر در این اجرا حضور یافت و در پایان نمایش از نادر شهسواری استاد پیشکسوت عرصه هنرهای نمایشی فارس که کارگردانی این نمایش را بر عهده دارد، با اهداء لوح، گل و کتابی نفیس تقدیر کرد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با اشاره به پیشینه این هنرمند تئاتر استان و هنرنمایی و تولید آثار وی در عرصه بازیگری، نویسندگی و کارگردانی، گفت: نادر شهسواری از بازیگران و کارگردانان قدیمی تئاتر کشور است که با گروه تئاتر شهر نمایش های مختلفی را به روی صحنه برده است که توجه او بر اصول نمایش ایرانی و همچنین اجراهای متعدد نمایش های کمدی تخته حوضی و همچنین نگاه ویژه به زبان محلی و ریشه های فولکلوریک ایرانی از اصلی ترین نگره های او در طراحی و کارگردانی تئاتر است که قابل تقدیر است . 

تئاتر "شیش و بش" که اجرای خود را از ٩ دی ماه در سالن سبز تالار حافظ اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس آغاز کرده، اثری کمدی به نویسندگی محمد چرمشیر و کارگردانی نادر شهسواری است؛ در این نمایش‌نامه، روابط و کشاکش دو خانواده، خانواده حاج محمدباقر یزدی و حاج اسعد صحاف‌باشی، به زبان طنز بازگو می‌شود.

این نمایشنامه پر از صحنه های متنوع و موازی است و از این منظر شباهت زیادی به فیلمنامه دارد. این ویژگی همانقدر که جذاب است، سخت هم هست زیرا در اجرا با صحنه های زیاد و پربازیگری روبرو هستیم که جزئیات زیادی دارند و برخی از آنها به صورت موازی با هم روبرو می شوند.

نادر شهسواری افزون بر کارگردانی و طراحی و ساخت دکور، در زمینه بازیگری نیز صاحب تجربه های ارزنده ای در گونه های مختلف نمایشی است و بازی و کارگردانی آثار مطرحی همانند آثار برتولت برشت، اکبر رادی و حضور مستمر به عنوان یکی از سیاه بازان شیراز و کشور از جمله فعالیت های او در زمینه بازیگری است.

در این نمایش بازیگران مطرح تئاتر شیراز و از نسل های مختلف از جمله علیرضا ضیائیان ، حبیب بختیاری، علی ثابت ، مهدی شفیعی ، حسین چناری، اردلان خرم نیا ،محمد بوستانی ، حامد کارگر، محمود علمدار و حسن دادپور و ناصر عزیزی و لیلا دسترنج، طاهره صادقی، مریم شکری، غزاله فراهانی به ایفای نقش می پردازند.

الهه بهرامی