سرویس استان های هنرآنلاین: استاد شهرام ناظری و حافظ ناظری، پس از "ناگفته" به عنوان پرمخاطب ترین کنسرت تاریخ موسیقی ایران، این بار نخستین کنسرت شاهنامه خوانی  ایران را در پروژه "آواز پارسی" در راستای حفظ و حراست از زبان پارسی، توسط موسسه فرهنگی هنری شهر آفتاب شیراز، برگزار خواهند کرد.

این کنسرت پنجشنبه و جمعه  ٢ و ٣ شهریورماه ١٣٩٦ ساعت ٢١ در فضای باز باغ عفیف آباد برگزار خواهد شد و کارت ورود آن از سایت www.irantic.com  قابل دسترسی است.

حافظ ناظری در این باره می گوید: اجرای شاهنامه فردوسی در موسیقی ایرانی، برای نخستین بار توسط من و استاد شهرام ناظری، از سال ٢٠٠٧، در معتبرترین سالن های جهان آغاز شد و بازتاب خبری آن در بزرگ ترین رسانه های جهان منعکس شد. دلیل مورد استفاده قرار نگرفتن اشعار فردوسی این بوده است که کمتر کسی می‌تواند اشعار شاهنامه را همراه موسیقی بخواند زیرا اجرای اشعار حماسی فردوسی بسیار متفاوت تر از اجرای اشعار سایر شاعران بزرگ است. 

خاطر نشان می شود؛ در این کنسرت پدرام فریوسفی نوازنده ویلن، امین غفاری نوازنده ویولا، بابک غسالی نوازنده بربت، شیوا سروش هم‌خوانِ سوپرانو، مهگل صفدری هم‌خوانِ متسوسوپرانو، الهه حیدری هم‌خوانِ متسوسوپرانو، فرهاد صفری نوازنده پرکاشن، شهریار نظری نوازنده پرکاشن و محمدرضا جبار نوازنده کنترباس، شهرام و حافظ ناظری را در این اجرا همراهی می‌کنند.

کنسرت "آواز پارسی" در تهران تا کنون سه بار تمدید شده است که آخرین آن نهم و دهم شهریور است.

الهه بهرامی