به گزارش هنرآنلاین، به نقل از روابط عمومی نخستین دوره جشنواره بین المللی فیلم وعکس "مسیرعشق"، حسین خورشیدی مدیر بخش فیلمنامه این جشنواره ضمن اعلام این خبر، با توجه به ضرورت گسترش حوزه نگارش با موضوعات مربوط به اهل بیت(ع) اظهار، داشت: نگاه احساسی و حماسی نویسندکان به مفاهیم عاشورایی همواره سرمنشاء تولیدات و محصولات فرهنگی ماندگار و ارزشمند بوده است.

وی افزود: همسو با اهداف مفهومی و موضوعی نخستین  جشنواره بین المللی فیلم و عکس "مسیر عشق"، بخش فیلمنامه این رویداد فرهنگی، با در نظر گرفتن جایزه ویژه "سکانس عشق" در دو سطح مردمی و حرفه ای، خاطرات برگزیده از سوی مردم و نیز سکانس های برتر با محوریت ارادت به ائمه اطهار(ع) را به شرح زیر مورد اهتمام قرار  خواهد داد:

۱- بخش مردمی

دراین بخش با دعوت عام از همه زائران ومستقبلینی  که در ادوارگذشته توفیق تشرف یاخدمتگزاری به زوار را درایام پرشکوه راهپیمایی عظیم و حماسی اربعین حسینی( ع)  و یا راه پیمایی ایام ماه صفر منتهی به شهادت امام رضا(ع) داشته و موفق به ثبت مکتوب "خاطرات" و " دید نوشت"  صحنه ها و لحظه های پرشور ایثار و مهربانی ، صمیمیت و محبت، مودت و وحدت، همدلی و همراهی و گذشت و فداکاری و مراوده عاشقان اباعبدالله الحسین (ع) و همچنین ارادتمندان آستان امام رضا(ع) شده اند، دعوت می شود تا خاطره یا دید نوشت خود را(حداکثردرسه صفحه)در قالب "سکانس عشق" برای جشنواره ارسال کنند.

۲-بخش حرفه ای

دراین بخش از آن دسته از فیلمنامه نویسان و فیلمسازانی که قلم و اندیشه آنها در شوق رواق حسینی و رضوی(ع) همواره بی تاب است و دنبال فرصتی برای عرض ارادت به این آستان های کبریایی هستند، دعوت می شود تا با حضور در این بخش با نگارش سکانسی از عشق و ارادت به امام معصوم(ع) به سهم خود بار دیگر گوشه ای از ارادت هنرمندان این مِلک مُلک آستان را متجلی سازند.

بدیهی است همزمان با این فراخوان و همراه با سکانس های ویژه این بخش، هیات داوران از میان تمامی فیلمنامه های کوتاه و طرح فیلمنامه های بلند که طبق دعوت عمومی قبلی به دبیرخانه جشنواره ارسال شده اند نیز مبادرت به انتخاب سکانس های مورد نظر خود کرده  و جایزه ویژه این بخش را به اثر برگزیده اهدا خواهد کرد.

علاقمندان برای شرکت در دو بخش مردمی و حرفه ای می توانند به سایت جشنواره به نشانیwww. Masireeshgh.comمراجعه کرده  و طبق مقررات مندرج در فراخوان، اثر خود را ارسال و یا ارائه کنند.

لازم به ذکر است؛ نخستین جشنواره بین المللی فیلم و عکس "مسیر عشق" از اول تا پنجم آبان ۹۶ در شهرهای مشهد مقدس و کربلای معلی برگزار شده و مهلت ارسال آثار آن تا ۱۵ شهریور ماه جاری است.