به گزارش هنرآنلاین، به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان ، در این نمایشگاه یک شهر سفالی با ابعاد دو در دو متر کاری از محسن رامه از هنرمندان سفالگر سمنان در معرض دید علاقه مندان به هنر سفال قرار گرفته است.

این هنرمند گفت: این اثر اولین شهر سفالی ایران است که به ثبت ملی رسیده و در آستانه ثبت در یونسکو قرار دارد و دو سال زمان برای ساخت آن صرف شده است.

محسن رامه با بیان اینکه از این شهر برای اولین بار در شبکه چهار سیما رونمایی شده و در فرهنگسرای نیاوران نیز به نمایش درآمده است، اظهار داشت: شهر سفالی آرمانی شهری است  که ویژگی های خاص خود را دارد.

وی با بیان اینکه در این شهر فضاهای خاصی پیش بینی شده است، گفت: مهمترین ویژگی این شهر این است که آب باران در آن هدر نرفته و با طراحی خاصی جمع آوری می شود.

وجود فضای مناسب برای بازی بچه ها، ایجاد و وجود لانه برای پرندگان و حیوانات شهری نظیر سگ و گربه و وجود تالار مهر در آن از دیگر ویژگی های اولین شهر سفالی ایران است و تالار مهر مرکز تجمع و برگزاری آیین های فرهنگی هنری و ... است.

این هنرمند گفت: بر خلاف سایر شهرها که حول محور بازار بنا شده است  شهر سفالی حول فرهنگ بنا شده است.

این نمایشگاه که با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سمنان برپا شده به مدت پنج روز عصرها از ساعت ١٧ تا ٢٠ در گالری سیمرغ مجتمع فرهنگی هنری کومش سمنان برای بازدید علاقه مندان دائر است.