به گزارش هنرآنلاین، بیستمین جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر، در روز سه شنبه و آخرین روز از برنامه اجرای تئاتر های صحنه ای و میدانی در مجموع ۱۱ نمایش که شامل چهار نمایشصحنه ای و هفت نمایش میدانی است، اجرا شد.

"شب که می زنیم به آب به شب" به نویسندگی رضا گشتاسب و کارگردانی داود پارسا از گچساران نخستین کاری بود که به خاطر تغییر در برنامه اجرا ساعت ۱۱ در تالار بهزیستی خرمشهر به روی صحنه رفت. در ادامه نیز "تارا" کاری از بهزاد اسکندری از کرمانشاه در تالار فانوس به نمایش گذاشته شد.

"با من حرف نمیزنی چرا ؟" به نویسندگی کامران شهبازی و احمد صمیمی از تهران در تالار بهزیستی اجرا شد و "لبخند بزن هاگ" به نویسندگی احسان روحی و هادی پیروی و کارگرانی روحی نیز آخرین کار صحنه ای بود که در بیستمین جشنواره فتح خرمشهر و در تالار خلیج فارس به نمایش درآمد. 

در بخش میدانی نیز "سیاحی" به نویسندگی و کارگردانی محمود عیسی پور از کرج، "نجواهای پشت دیوار" به نویسندگی آرش منصوری و کارگردانی مرجان قاسمی از دهلران، "نورالدین" به نویسندگی و کارگردانی ابوالفضل اجاقپور محمودی از تبریز، " من باید بروم" به نویسندگی حمید ناطقی و کارگردانی سحر محسنی از ساری، "عروس" کاری از مسعود ابراهیمی از اصفهان، "جنگ زیر پوست من و مادرم" کاری از بهنام کاوه از آبادان و "اشک سر خط مشق" به نویسندگی مریم طرفی و کارگردانی عبدالحسین جلیل نسب از خرمشهر اجرا  شد.

امشب در آخرین روز از کار بیستمین جشنواره ملی فتح خرمشهر، آئین اختتامیه با حضور علی مرادخان، معاون هنری و مهدی شفیعی مدیر کل مرکز هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ساعت ۲۱ در تالار خلیج فارس خرمشهر برگزار و این جشنواره برگزیدگان خود را خواهد شناخت.

 بیستمین جشنواره ملی فتح خرمشهر به دبیری همایون قنواتی از ۱۰ تیر کار خود را آغاز کرد و از مجموع ۱۰۴ اثر صحنه و ۲۸ اثر میدانی از ۲۸ استان رسیده به دبیرخانه۱۰ تئاتر صحنه ای و ۹ نمایش میدانی از ۱۵ استان در بخش مسابقه با هم به رقابت پرداختند. در این دور از جشنواره دو تئاتر صحنه ای در بخش میهمان نیز شرکت داشتند.