به گزارش هنرآنلاین، به نقل از روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، فیروز فاضلی در گفت و گویی افزود: طرح "سلام سینما" کمک می‌کند که هیچ شهری از اکران فیلم‌های روز بی‌بهره نباشد؛ بر اساس این طرح تجهیزات لازم برای اکران با کیفیت فیلم‌های روز سینما به شهرستان‌های فاقد سینما منتقل و شرایط اکران فیلم در سه روز از هفته مهیا می‌شود.

وی اظهار کرد: در زمان حاضر، طرح یادشده در پنج شهر گیلان شامل صومعه سرا، لنگرود، آستانه اشرفیه، تالش و گوراب‌زرمیخ اجرا شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان ادامه داد: طرح یادشده به زودی در شهرهای رضوانشهر، رودسر و شفت نیز اجرایی می‌شود.

فاضلی با بیان اینکه اجرای طرح "سینما سلام" مورد استقبال بسیار واقع شده است، افزود: بلیت‌های طرح سلام سینما در مکان‌های به اجرا درآمده با ٣٠ هزار ریال کمتر از بلیت سینما در مرکز استان، یعنی به قیمت ٥٠ هزار ریال فروخته می‌شود.

وی اضافه کرد: فیلم‌های به نمایش گذاشته شده در طرح "سلام سینما"، سه روز در هفته اکران می‌شود که بهای بلیت در یکی از این سه روز به قیمت ٣٠ هزار ریال فروخته می‌شود.

گیلان دارای ١٠ سینما با ١١ سالن در هفت شهرستان است؛ ٢٢ بهمن، سپیدرود (دارای دو سالن) و میرزاکوچک رشت، دریا آستارا، گلسرخ و قدس هلال احمر بندر انزلی، زیتون رودبار، طلوع فومن، شهر سبز لاهیجان و شادی ماسال، سینماهای فعال استان هستند.