به گزارش هنرآنلاین ؛ در راستای سوژه "زندگی خانگی" در فصل تابستان، پلتفرم ۲۸ میزبان دو معمار جوان از آتلیه UNULAUNU از کشور رومانی است. تیدور ولاسچیانو و سیپریان رسویو مدیریت این کارگاه‌ را به عهده دارند.

آتلیه UNULAUNU (یک به یک) متشکل از رومینا گریلو، سیپریان رسویو، لیویو وسیو، مته ولاسچیانو و تیدور ولاسچیانو است. این ۵ نفر در سال ۲۰۱۰ و با یک آرزوی ساده مشارکت خود را شروع کردند: پرداختن به امر معماری. در کنار پروژه‌های مشترک، تجربیات جداگانه هر یک از این ۵ طراح نقش پر رنگی در تقویت آتلیه‌شان داشته است. این تجربیات شامل فعالیت‌هایی است در شرکت‌هایی مانند: او اِم اِی / رم کولهاس در روتردام و هونگ کنگ، کریستین کرز در زوریخ، ولریو اولجیاتی در کور و همچنین زندگی و فعالیت با آتلیه‌های مختلف در شهرهایی مانند پاریس، دوبی، اوسلو، برلین، بروکسل و اشتوتگارت.

اولین پروژه این آتلیه، شرکت در مسابقه طراحی و ایده‌پردازی پاویلیون ملی رومانی در دوسالانه معماری ونیز ۲۰۱۰ بوده است و موفقیت در این مسابقه و حضور در ونیز همکاری‌های بعدی اعضای تیم را در بر داشته است. در چند سال اخیر، این آتلیه در بیش از ۵۰ پروژه و مسابقه معماری حضور داشته که منجر به اجرا و ساخت تعدادی از این پروژه‌ها شده است. در سال ۲۰۱۴، UNULAUNU جایزه معماری ویسنهوف در اشتوتگارت را ار آن خود کرد و این امر، نمایشگاه انفرادی پرسپکتیون را به همراه داشت. همچنین، در ۲۰۱۴، این گروه اولین حضور مشترک آکادمیک خود را در غالب یک کارگاه در "پورتو آکادمی" دانشگاه پورتو داشته است. در حال حاضر، اعضای این آتلیه در سوئیس و رومانی مشغول به کار و تدریس هستند. برای اطلاعات بیشتر به وبسایت این آتلیه مراجعه کنید: http://www.unulaunu.ro