سرویس معماری هنرآنلاین: به منظور پرداختن به مسائل مربوط به مسکن و تراکم پاریس، معماران شرکت فرانسوی ""Vincent Callebaut، پیشنهادی را برای چند ساختمان بلند با خروجی انرژی مثبت (BEPOS) توسعه داده‌اند. متشکل از هشت ساختار چند منظوره در نقاط مختلف پاریس، این طرح برای رسیدگی به مشکلات عمده پایداری مؤثر بر هر منطقه است، در حالی که عملکردهای کلیدی را برای شهر ارائه می‌دهد.

این سفارش در پی طرح انرژی اقلیمی پاریس، موجب شده است تا این شهر هوشمند در راستای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای طی توافق جهانی و با افق 2050 هدفمند باشد. به منظور دستیابی به اهداف بلند مدت در مورد صرفه جویی در مصرف انرژی، بالا بردن ادغام چندین روش تولید انرژی برای اطمینان از اثبات آن‌ها در پایبندی به تلاش‌های پایدار، و همچنین به عنوان تشویق ساکنان برای اتخاذ استانداردهای سازگار با محیط زیست نیز این هدف دنبال شده است. اگرچه تکنیک‌های به کار گرفته شده در هر ساختمانی منحصربفرد خواهد بود، با این حال اهداف کلی این شهر هوشمند از انسجامی با یک رویکرد مشخص بهره مند خواهد بود؛ احترام به تاریخ غنی پاریس، در عین کاهش اثرات زیست محیطی در پی به وجود آوردن آینده سالم.

هر یک از سیستم‌های برج با چارچوب موجود شهر متناسب خواهند بود و اغلب به طور مستقیم در بالای آن، مانند " "Mountain Tower" بارهای سازه‌اش را از طریق مجراهای استفاده نشده و دودکش انتقال می‌دهد. این فرم‌ها از ارتفاع بالا طبیعت را به خوبی نمایش می‌دهند، در حالی که در دیوارهای آن‌ها، فرآیندهای طبیعی (گرمایش منفعل و خنک کننده، اکسیژن، اقتباس آب باران) در هر کجا که برای ایجاد واحد پایدار امکان پذیر باشد استفاده خواهد شد.

علاوه بر این، تعبیه فضای سبز، برای مثال باغ معلق، اثراتی مانند تصفیه هوا را برای شهرنشینان به ارمغان خواهد آورد و ساکنان این ساختمان‌ها را تشویق خواهد کرد تا در قالب شیوه ای از زندگی پایدار به کشت گیاهان در مناطق مسکونی بپردازند.

منبع: architects