به گزارش هنرآنلاین ، مجید ملانوروزی - رییس موزه هنرهای معاصر - در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: امسال نمایشگاهی در بی‌ینال معماری ونیز برگزار می‌شود و بخشی از گنجینه‌ی موزه نیز در بخش معماری و نقشه‌های مرتبط با این رشته‌ی هنری، در آن به‌نمایش گذاشته می‌شود.

او ادامه داد: با توجه به این‌که مرحوم پرویز کلانتری در زمینه‌ی زیست‌بوم و معماری ایرانی فعالیت داشت، سه اثر از این هنرمند در این نمایشگاه ارائه خواهد شد. این سه اثر به کارهای او در زمینه‌ی معماری مربوط است.

ملانوروزی همچنین بیان کرد: برنامه‌ریزی و تصمیم‌گیر ی برای برگزاری این نمایشگاه در زمان بیماری پرویز کلانتری انجام شد و اکنون که کلانتری درگذشته است، این نمایشگاه به این هنرمند تقدیم خواهد شد.

رییس موزه هنرهای معاصر افزود: سه اثر کلانتری، بخشی از آثاری هستند که در این نمایشگاه ارائه می‌شود. آثار دیگری نیز از گنجینه‌ی موزه با موضوع عکاسی از معماری، زیست‌بوم معماری و معماری در آب در این نمایشگاه در معرض دید مخاطبان قرار خواهد گرفت.

به گزارش ایسنا، دوسالانه معماری ونیز از سال ۱۹۸۰ میلادی به‌عنوان معتبرترین رویداد بین‌المللی معماری در شهر ونیز برگزار می‌شود. امسال نیز پانزدهمین دوره‌ی این دوسالانه، ششم خردادماه آغاز شده و به‌مدت شش‌ماه، تا هفتم آذرماه ادامه خواهد داشت.