سرویس معماری هنرآنلاین : غالباً طبیعت را بهترین منبع الهام برای انجام یک معماری خلاقانه می‌دانند. استودیوی طراحی ODA New York نیز ساختمان Bayside را برای شهر تورنتو پیشنهاد داده است. پروپوزال معماری زیست تقلیدی این گروه که الهام گرفته از شیوه جهت گیری گیاهان و گل‌ها به سوی خورشید است "دیدی از واقعیت شهری جدید" را در قالب یک توده ماژولاری مبهوت کننده و پیکسل وار در اختیار می‌نهد که برای دنبال کردن خورشید تاب می‌خورد و بدین سان افراد ساکن در آن می‌توانند حداکثر استفاده را از منظره دریاچه، آفتاب و دسترسی به فضای آزاد ببرند.

جهت گیری خانه برای دستیابی به حداکثر نورخورشید مفهوم جدیدی در معماری نیست، اما استودیوی ODA New York برای تقلید از نورواکنش (روندی که هنگام حرکت یک ارگانیسم به سوی یا دورتر از منبع نوری رخ می‌دهد) شیوه خلاقانه ای از نظر سازماندهی فضای شهری پیشنهاد داده است. طرح 262 هزار فوت مربعی مزبور که برای منطقه نوظهور کنار دریاچه تورنتو به نام Bayside ارائه شده است، توده ای آل مانند با 13 طبقه و 2928 متر مربع فضای تراس دارد. سپس ویژگی ماژولاری به این مفهوم اضافه شده است و ساختمان آل مانند تبدیل به مجموعه‌هایی بلندمرتبه از ماژول‌های طبقه طبقه می‌شود. هر کدام از این واحدهای پیش ساخته برای جهت گیری بهتر به سمت نمای دریاچه مقابل تا 45 درجه قابلیت چرخش دارند.

معماران با طراحی کردن واحدهای ماژولار چرخشی و مبهوت کننده توانستند مقدار فضای تراس 6364 متر مربعی را دوبرابر کنند اما تعداد طبقات به 24 طبقه محدود شد. به منظور به حداقل رساندن ایجاد مانع بر سر نماها، ساختمان اندکی از قسمت جلوی فضای آبی به سمت عقب متمایل طراحی شده است که بدین ترتیب ویوهای بیشتری به پارک هم در دسترس می‌باشد و اندازه تراس‌های سمت جنوبی افزایش می‌یابد و مهم‌تر ازهم تقریباً نیمی از یونیت‌هایی که رو به عقب قرار دارند نیز قادر به مشاهده نمای آب خواهند بود.