به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی پژوهشکده فرهنگ، هنر و معماری، نشست تخصصی "گرایش‌های معاصر در هنرهای شهری تهران" از دوره دوم سلسله نشست‌های تخصصی "هنر شهری در تهران" به همت سازمان زیباسازی شهر تهران و پژوهشکده فرهنگ، هنر و معماری و توسط مرکز خدمات تخصصی فعالیت‌های هنری این پژوهشکده، در تاریخ سه‌شنبه ۱۹ آبان‌ماه در تالار همایش‌های فرهنگ و هنر برگزار می‌شود.

محسن موسیوند دبیر این سلسله نشست‌‌ها، اهداف برگزاری این نشست‌ را آشنایی و تعامل هنرمندان، استادان و پژوهشگران حوزه هنر شهری با یکدیگر و ارائه آخرین یافته‌های علمی- پژوهشی، مدیریتی و تجربی در حوزه هنر شهری دانست و اشاره کرد : در سلسله نشست‌های دوره اول که در سال ۱۳۹۳ برگزار شد، سعی بر آن بود تا وضعیت موجود هنرهای شهری در قالب رشته‌ها و تخصص‌های فعال این حوزه، به بحث و بررسی گذاشته شود. اما در این دوره، هدف آن است که با رویکردی میان‌رشته‌ای مباحث مربوط به هنرهای شهری در تهران مورد ارزیابی قرار گیرد. در نشست‌های جاری تلاش می‌شود از ترکیب استادان به‌گونه‌ای بهره گرفته شود که موضوعات و مسائل مربوطه، به شکلی تکمیلی، میان‌رشته‌ای و از زوایای گوناگون ارائه شود.

نشست اول با عنوان "گرایش‌های معاصر در هنرهای شهری تهران" و با سخنرانی آقایان دکتر رضا خدادادی و دکتر احسان رنجبر اعضای هیات‌علمی دانشگاه هنر و دانشگاه تربیت مدرس _ در تاریخ سه‌شنبه ۱۹ آبان‌ماه برگزار می‌شود.

گفتنی است دوره اول این سلسله نشست‌ها، سال گذشته و به ترتیب با موضوع: "مجسمه‌سازی شهری در تهران"، "هنر موزاییک و نقاشی دیواری در تهران"، "گرافیتی و هنر اعتراضی در تهران" و "تعامل هنرهای شهری در تهران"، برگزار شد.

نشست‌‌ مذکور در تاریخ‌ یاد شده از ساعت ۱۵:۳۰ تا ۱۸ در تالار همایش‌های پژوهشکده فرهنگ، هنر و معماری واقع در خیابان انقلاب، بین چهارراه ولیعصر (عج) و خیابان فلسطین، ابتدای خیابان شهید برادران مظفرجنوبی، برگزار می‌شود. حضور عموم در این نشست‌ها آزاد است.

انتهای پیام/