به گزارش هنرآنلاین و به نقل از روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران، رضا کیانیان هنرمند با اشاره به اقدامات متعدد شهرداری برای زیباسازی تهران در آستانه بهار گفت: بازسازی خانه ها و گل و گیاه‌هایی که در میادین و بزرگراه ها اضافه شده است از جمله فعالیت‌های قابل توجه شهرداری است.

کیانیان با بیان اینکه یک وجه از فعالیت ها نگهداری میراث فرهنگی است، تصریح کرد: وجه دیگر آن است که مناظر شهر و خانه ها زیبا باشد و به همین واسطه حال شهروندان خوب شود.

وی افزود: روزگاری در و دیوار شهر به مردم شهر فشار وارد می کرد که این فشار اغلب از نوع ایدئولوژیک بود، اما امروزه تصویر کردن خوبی‌ها و زیبایی‌ها در شهر باعث می‌شود حال شهر و شهروند هر روز باید بهتر شود.

کیانیان پیشنهاد ویژه اش برای زیباتر کردن شهر تهران را حفظ چهره اصلی شهر دانست و افزود: این مهم تنها شامل تهران نیست بلکه برای تمام شهرهای کشور وجود دارد.

وی افزود: چهره اصلی تهران ساختمان‌های قدیمی است؛ ساختمان‌هایی که در دوره قاجار و رضا شاه به وجود آمده ولی از زمان محمدرضا شاه تخریب آنها آغاز شد و بی‌هویتی در شهر درست شده است.

کیانیان هویت و شناسنامه شهر را ساختمان‌های آن دوره عنوان و خاطرنشان کرد: شهرهای بزرگ و کوچک در جهان در حفظ هویت خود از طریق حفظ بناهای قدیمی کوشا هستند؛ ظاهر خیابان ها همانی است که در قدیم بوده ؛امکانات رفاهی ایجاد می شود اما کوی و برزن و خیابان ها همانی است که از قدیم بوده ساختمان ها و امکانات جدید خارج از این محدوده اضافه می شود و اصل شهر دست نخورده باقی می ماند.

انتهای پیام/