به گزرش هنر آنلاین و به نقل از روابط عمومی پژوهشکده هنر، در آستانه سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی کتاب "کوچه پس کوچه‌ها" و "مبانی نظری معماری" اثر دکتر سیدغلامرضا اسلامی روز سه‌شنبه، 21 بهمن ماه ساعت 16 با حضور و سخنرانی دکترقاسم مطلّبی، عضو هیات علمی پردیس هنرهای زیبای دانشگاه تهران، در پژوهشکده برگزار می‌شود.

کتاب "کوچه پس کوچه‌ها"، که شامل آثاری ازنویسنده در رشته‌های مختلف هنری و علمی همچون کاریکاتور، طراحی جلد و صفحه‌بندی کتاب، آرم و نشان، طراحی صحنه، پوستر، نقاشی، مدلسازی مفهومی، طرح بناهای یادبود و چند طرح معماری و شهرسازی است، تلاشی است از جانب مولف برای مشارکت در جنبش عظیم فرهنگی هنری انقلاب اسلامی از طریق ثبت ایده‌ها و تجربه‌های هنری آن روزگار.

بر اساس آورده‌های نویسنده آنچه او را در این سال ها همراه یار بوده روحیه‌ی جهادی سال های آغازین انقلاب اسلامی ایران است و همین روحیه است که او را به ثبت ایده‌ها و تجربه های آن روزگاران تشویق می‌نماید.

کتاب "مبانی نظر معماری" ، این کتاب از طریق پیگیری مدلسازی آموزش مبانی نظری معماری و افزایش توان تفسیر و تأویل دانشجو به کمک توانمند‌سازی ذهنی، خود او را به عنوان هدف غایی و اصلی مورد توجه قرار داده است.

به این منظور، مطالبی برای دانشجو بیان شده است تا او با بکارگیری روش یادگیری و مشارکت در آموزش، نگرشی خودساخته با توجه به علایق، استعدادها و توانایی‌های فردی خود را بدست آورد.

سید غلامرضا اسلامی متولد 1332 در تهران است. وی دوره مقدماتی و دبیرستان را در تهران گذرانده و در رشته کارشناسی ارشد پیوسته رشته معماری و شهرسازی در دانشگاه شهید بهشتی (‌ملی سابق) ‌ادامه تحصیل داده است.

وی تز دکترای خود را با عنوان "توسعه درونزا : مدلی برای نمایش فرآیند تعامل انسان و محیط" در دانشکده مطالعات محیطی پردیس هنرهای زیبای ادینبورو ، دانشگاه هریوت وات انگلستان ارائه نموده است. ایشان علاوه بر تدریس در دانشگاه مسئولیت های اجرایی مختلفی از جمله ریاست موزه هنر های معاصر تهران، ریاست گروه مطالعات عالی هنر، مدیریت اداره کل فرهنگی دانشگاه تهران، معاونت پژوهشی و دبیری فرهنگستان هنر و ... را عهده‌دار بوده‌اند.

علاقه‌مندان برای حضور دراین رونمایی می‌توانند روز سه شنبه 21 بهمن ساعت 16 به پژوهشکده هنر به نشانی خیابان ولی عصر (‌عج)، بالاتر از خیابان امام خمینی، کوچه شهید حسن سخنور ، شماره 29، مراجعه نمایند.

انتهای پیام/