سرویس معماری هنرآنلاین: سومین نشست از سلسله‌نشست‌های هنرهای دم دستی و زندگی روزمره شهری با سخنرانی زروان روح بخشان، بهرنگ صمدزادگان، افسون حیدریان و آرزو تهرانی از گالری ترنج در خانه هنرمندان ایران چهارشنبه 26 آذر ساعت 18 تا 20 در خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود.

در این نشست از ضرروت یا عدم ضرورت ورود هنرمندان آکادمی به بازار هنر سخن گفته می شود. از اینکه آیا این ورود و درگیری هنرمندان گالری نشین به عرصه عمومی است لازم است یا خیر؟ آیا این هنرمندان روبرویی با موقعیت کیچ شدن آثارشان را بر می‌تابند؟

همچنین از امکان عمومی شدن هنر سخن گفته خواهد شد و در جهتی دیگر به کیچ بودن و سرسری بودن زندگی ما و حداقل در بخش کم یا زیادی از زندگی روزمره‌ ما اشاره خواهد شد.

در قدم بعدی هنرمندان خودآموخته این ژانر دم دستی از تجربیات خود می گویند و از شکلی خاص از ارزش زیبایی شناختی در آثارشان یعنی شکل دادن خلاقانه و اجباری به زیبایی برای پیروزی در رقابت اقتصادی. آنها از روزمره گی امر زیبا سخن خواهند گفت و آنچه می‌تواند تمایز و شباهت میدان های آکادمی و بازار هنر را روشن‌تر کند.

در نهایت آنچه در این میان ارزشمند است این است که هرکس برای میدان عادت ها و منش هایش (چه در تعلقش به فضای گالری و چه در تعلقش به فضای بازار هنر) چه تجربه های را می تواند از این نشست کسب کند. این نشست را معاونت آموزشی و پژوهشی خانه هنرمندان و سازمان زیباسازی شهرداری تهران برگزار می‌کنند.

انتهای پیام/