به گزارش هنرآنلاین به نقل از رسانه خبری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، هفدهمین ویژه‌برنامه «تولد ماه» به جشن تولد هوشنگ مرادی کرمانی، نویسنده باتجربه اختصاص دارد. این برنامه روز شنبه ۲۰ شهریور ماه ساعت ۱۸ در موزه هنرهای دینی امام علی (ع) برگزار می‌شود.

هدف از برگزاری برنامه تولد ماه، بزرگداشت هنرمندان پیشکسوت رشته‌های مختلف هنری است و این بار یکی از اهالی ادبیات تقدیر می‌شود.

هوشنگ مرادی کرمانی متولد سال ۱۳۲۳ در روستای سیرچ استان کرمان است و نویسندگی را از جوانی با چاپ داستان در مطبوعات آغاز کرد. قصه‌های مجید، مهمان مامان، مربای شیرین، شما که غریبه نیستید و ته خیار تعدادی از کتاب‌هایی هستند که مرادی کرمانی راهی بازار نشر کرده است.

این نویسنده پیشکسوت جوایز و افتخارات متعددی از قبیل جایزه جهانی آندرسن، جایزه کتاب سال ۱۹۹۴ کودکان و نوجوانان اتریش، سیمرغ بلورین بهترین فیلمنامه در دوازدهمین جشنواره فیلم فجر، جایزه مهرگان ادب، عنوان نویسنده برگزیده کشور کاستاریکا و جایزه خوزه مارتینی را در کارنامه‌اش دارد.

حضور در تولد ماه برای شهروندان آزاد و رایگان است و علاقه‌مندان می‌توانند به موزه هنرهای دینی امام علی (ع) واقع در خیابان ولی‌عصر، خیابان اسفندیار مراجعه کنند.