به گزارش هنرآنلاین ، این مجموعه شعر، هفتاد و شش رباعی را در چهار بخش شامل می‌شود. در بخش سوم این مجموعه، شانزده رباعی به چهره‌های فرهنگی و سیاسی کشور تقدیم شده است.

یکی از رباعی‌های این بخش است:

(به دکتر حسن روحانی) حالا که بهت دادن رأی آری تدبیر به سر، کلید در دس داری "طوری بکن ای حسن که وقت رفتن" اعلام کنن با تو ندارن کاری

در این بخش که "خوش باش!" نام دارد، رباعی‌های دیگری افرادی چون محمدرضا شفیعی کدکنی، اکبر اکسیر، محمد خادمی، شهرام پوررستم، منصور بنی‌مجیدی، صمد جامی، رضا رفیع، راشد انصاری، طاهر خیامی، خلیل جوادی، یاسر قنبرلو و جلیل صفربیگی تقدیم شده است.

بخش اول این مجموعه هم رباعی‌هایی با موضوع‌های اجتماعی و عاشقانه را شامل می‌شود. همچنین در بخش دوم کتاب، با عنوان "آدم‌نامه"، رباعی‌هایی با موضوع "آدم و حوا" درج شده است. بخش چهارم و پایانی این مجموعه رباعی هم رباعی‌های به زبان ترکی (با ترجمه فارسی) شاعر را زیر عنوان "قُؤی آچیلسون بوتون عالم" دربرمی‌گیرد.

"این زندگی پیامکی را دریاب" (مجموعه رباعی داوود ملک‌زاده)، در 88 صفحه به‌بهای شش هزار تومان توسط انتشارات آرادمان انتشار یافته و در نمایشگاه کتاب تهران نیز حضور خواهد داشت.