به گزارش هنرآنلاین ، اولین نشست توجیهی داوران کودک و نوجوان هشتمین جشنواره کتاب برتر کودک و نوجوان شامگاه یکشنبه 13 دی ماه در سالن اجتماعات انجمن فرهنگی ناشران کتاب کودک و نوجوان برگزار شد.

در این نشست که با حضور حمیدرضا شاه آبادی دبیر علمی هشتمین جشنواره کتاب برتر کودک و نوجوان و تعدادی از کودکان و نوجوانان کتابخوان منتخب از کتابخانه‌های مناطق مختلف برگزار شد به آشنایی داوران کودک و نوجوان و تشریح شیــوه داوری در این جشنواره پرداخته شد، در این نشست تلاش شده داوران کودک و نوجوان به دور از ملاحظات بزرگسالانه و صرفاً بر اساس دریافت شخصی خود به آثار رأی بدهند.

در این شیوه از داوری که در ایران بی سابقه است و برای اولین بار تجربه می‌شود قرار است داوران منتخب به شکل اجمالی و در غالب بحث به نتیجه برسند و نیاز است که در ارتباط با هر کتاب‌ها ساعت‌ها وقت صرف گفتگو و تبادل نظر شود تا در نهایت به توافق جمعی برسند.

هشتمین جشنواره کتاب برتر کودک و نوجوان به همت انجمن فرهنگی ناشران کتاب کودک و نوجوان تا کنون به صورت دوسالانه برگزار گردیده و داوری از نگاه مخاطب امسال برای اولین بار با هــدف اظهار نظر بی واسطه مخاطبین درباره کتاب‌های تولیدی به بررسی و انتخاب هــر چه دقیق تر و فارغ از ملاحظات کتاب‌ها پرداخته می‌شود.

انتهای پیام/