به گزارش هنرآنلاین به نقل از ستاد خبری دومین دوره جایزه داستان تهران، مینا فرشیدنیک با اعلام اینکه بررسی آثار راه‌یافته به مرحله دوم داوری و رایزنی‌های اولیه در خصوص ارزیابی آثار صورت گرفته، به نهایی شدن تقریبی فهرست برگزیدگان جوایز اصلی جشنواره اشاره کرد و گفت: اما در بخش جوایز جنبی، با توجه به تنوع و مبالغ جوایز این بخش، هیات داوران به این جمع‌بندی رسیدند که تعداد آثار بیشتری را مورد بررسی قرار دهند.

به گفته او طی توافقی که در این خصوص بین علی خدایی، رییس هیات داوران و دبیر جشنواره صورت گرفته، مقرر شده است از بین آثاری که امتیازات بالاتری را در مرحله اول داوری به دست آورده‌اند ۱۵ اثر دیگر با محوریت جوایز جنبی در اختیار هیات داوران قرار بگیرد.

دبیر جایزه داستان تهران اسامی ۱۵ نویسنده راه‌یافته به دور دوم داوری را به شرح زیر اعلام کرد: محمدحسن ابوحمزه، نوری ایجادی، رکسانا ایور، هما جاسمی، محمدسامان جواهریان، شیوا خادمی، حمیدرضا شرقی، میلاد ظریف، مهراوه فردوسی، معین فرخی، ابوذر قاسمیان، فیروزه گل‌سرخی، طناز مظفری، رزیتا نصرتی و دلبر یزدان‌پناه.

گفتنی است پیش از این بر اساس داوری اولیه توسط شورای بررسی داستان ماهنامه داستان همشهری، ۷۵ نفر به دور دوم داوری راه‌یافته‌ و داستان‌هایشان برای داوری نهایی به هیات ‌داوران شامل علی خدایی، فرخنده آقایی، علی مؤذنی، بلقیس سلیمانی و محمدحسن شهسواری سپرده شده بود.

امسال رتبه‌های اول تا سوم جایزه داستان تهران به ترتیب ۷۰ میلیون ریال، ۵۰ میلیون ریال و ۳۰ میلیون ریال دریافت می‌کنند. از پنج اثر برتر نیز هر یک با مبلغ ۱۰ میلیون ریال تقدیر خواهد شد.

دومین جایزه «داستان تهران» از سوی ماهنامه داستان همشهری برگزار می‌شود.

انتهای پیام/